Straż miejska pozbywa się „bezpańskich” samochodów

0

PIASECZNO W Piasecznie i jego najbliższych okolicach przybywa porzuconych przez właścicieli samochodów. Straż miejska stopniowo oczyszcza miasto z wraków


– Na skrzyżowaniu alei Kalin i alei Kasztanów w Zalesiu Dolnym stoi od kilku miesięcy porzucone alfa romeo – mówi pan Adam, nasz czytelnik. – Kolejny stojący od dłuższego czasu samochód, białego forda focusa, zauważyłem przy ulicy Orzechowej. Nie wiem dlaczego straż miejska nie odholowuje tych pojazdów. Wydaje mi się, że oczyszczanie miasta z gratów powinno być jednym z jej podstawowych zadań.
Tymczasem, jak się okazuje, straż miejska zna wskazane przez naszego czytelnika pojazdy. – W obydwu sprawach są prowadzone postępowania – wyjaśnia Zenon Myszkowski ze straży miejskiej. – Ta procedura jest czasochłonna, bo musimy najpierw dotrzeć do właściciela pojazdu i poprosić go o jego usunięcie. Kiedy to nie nastąpi, wówczas zholowujemy taki samochód, a kosztami obarczamy właściciela.
Straż miejska informuje, że tylko w tym roku podjęto działania w sprawie 69 porzuconych na terenie gminy pojazdów. 21 aut zostało już zholowanych, część zabrali już sami właściciele.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię