KONSTANCIN-JEZIORNA W listopadzie i grudniu konstancińscy strażnicy miejscy dokonają całościowych kontroli nieruchomości mieszkalnych.


Kontrole te zostaną przeprowadzone pod kątem czystości, porządku, opału używanego do ogrzewania budynków, deklaracji na odbiór odpadów, podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej, kontroli umów i dokumentów potwierdzających wywóz nieczystości płynnych. Mieszkańcy zostaną także poinformowani o możliwości uzyskania od gminy dopłaty do wymiany przestarzałych pieców ogrzewczych.

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna wyznaczył następujące rejony do kontroli:

 • ulice: Warszawska (od skrzyżowania 1000-lecia Państwa Polskiego) – Mirkowska – Bielawska – Rynkowa – 1000-lecia Państwa Polskiego,
 • ulice: Mirkowska – Bielawska – Lipowa – Powsińska – Ścienna – Warszawska (do skrzyżowania z Mirkowską),
 • ulice: Wspólna – Makowa – Bociania,
 • ulice: Powsińska – Wspólna – Okrzewska – Olszynki,
 • ulice: Warszawska (od torów kolejowych) – Saneczkowa – Pogodna – Pocztowa Bis – Pocztowa,
 • ulice: Warszawska (od skrzyżowania z Saneczkową) – Borowa – Sadowa – Saneczkowa,
 • sołectwo Kawęczyn,
 • sołectwo Turowice.

Upoważnienia

W oparciu o ustawy: Prawo Ochrony Środowiska (tekst jednolity Dz.U. z 2013 r., poz.1232 z późn.zm.), Utrzymanie czystości i porządku w gminach (tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz.1399 z późn.zm.) oraz Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie Konstancin-Jeziorna (Uchwała Rady Miejskiej nr 383/VI/32/2013 z dnia 11.04.2013 r.) Straż Miejska otrzymała od burmistrza gminy upoważnienia do:

 • kontroli składowania odpadów komunalnych na danej nieruchomości,
 • kontroli szamb na nieczystości płynne, w tym posiadanej umowy na wywóz nieczystości, częstotliwości wywozu nieczystości (faktury),porównania ilości pobranej wody z ilością wywiezionych nieczystości,
 • wezwania właścicieli nieruchomości do siedziby Straży Miejskiej celem złożenia wyjaśnień i brakujących dokumentów w dniu kontroli,
 • kontroli palenisk domowych,
 • kontroli pozbywania się z nieruchomości innych przedmiotów takich jak: opony, azbest itp.

Kontrole wykonywane będą przez umundurowanych pracowników Straży Miejskiej w Konstancinie-Jeziornie, posiadających podpisane przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna upoważnienia do wykonywania czynności kontrolnych. Termin kontroli: listopad i grudzień.

źródło: konstancinjeziorna.pl

9 KOMENTARZE

  • A nie przeszkadza Ci sąsiad palący śmieciami, albo wylewający szambo za domem? Jak lubisz takie klimaty to może wyprowadź się do mniej cywilizowanego kraju?
   Jak znasz lepsze sposoby nakłonienia ludzi do nieszkodzenia innym to zaproponuj.

 1. @ MrCin: zmienisz zdanie jak ci dzieci sie rozchorują na różne niewyjaśnione choroby a sam na starość dostaniesz dziwnych alergii lub chorób (Kłania się Polska Gierka, gdzie forsowano „rozwój industrializacji” ale na oczyszczanie ścieków, spalin itp. kasy nie była, na zdrowie zresztą też). Chyba że nie masz dzieci lub tam nie mieszkasz tylko zadymiasz, zaśmiecasz i szambo wpuszczasz do gruntu. Bo w mojej okolicy połowa mieszkańców nie jest podłączona do kanalizacji a szambiarkę to może widziałem raz w życiu (tak na oko powinna przyjechać do każdej posesji raz na dwa miesiące). A potem jest gadania np. ” była w studni dobra woda dopóki sąsiad nie założył szamba ekologicznego”.
  Mimo wszystko życzę zdrowia, póki nie jest za późno

 2. Nie jestem pewny czy jest to do końca legalne by straż miejska mogła wchodzić na czyjąś posesję bo dostała pozwolenie od wójta – a jeśli jest, to nie powinno być. Fakt faktem powód jest jak najbardziej szlachetny, ale nie aż tak by pogwałcać czyjeś prawo do prywatności. Pomijam już możliwości wszelkiego rodzaju nadużyć – bądź co bądź straż miejska często kojarzy się ze służbą która ma łatać dziurę w budżecie gminy. Jednakże nawet pomijając to uważam, że taka kontrola nie powinna mieć miejsca. Ten skrawek ziemi który kupiliśmy za własne pieniądze to nasza przestrzeń prywatna, nasz azyl. Nasz – nie gminy czy wójta. Rozumiem obawy o zatruwanie środowiska, ale można edukować, dofinansowywać, poprawić infrastrukturę, ale nie powinno się wchodzić z butami w czyjąś przestrzeń prywatną by go kontrolować.

 3. Kuba jak was Stać Resortowe dzieci komuny grzać sie gazem to grzejcie w dupę mogą mnie ze straży miejskiej pocałować i palić mogę drewnem gówno kogo to interesuje

 4. Straż Miejska nie jest podmiotem legitymowanym do wszczynania i przeprowadzania kontroli!
  W żadnym wypadku nie można uznać, że pukanie strażnika do drzwi, inicjuje kontrolę, a podejmowane przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej czynności najczęściej nie mają charakteru czynności kontrolnych, związane są jedynie z chęcią sprawdzenia okoliczności faktycznych podawanych w zgłoszeniu. Każda ingerencja w prawa jednostki, musi mieć podstawę prawną w ustawie i nie może naruszać istoty prawa, a także zasady proporcjonalności.

  https://anuluj-mandat.pl/post/czy-straznik-miejski-moze-kontrolowac-czym-palimy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię