Strażacy dezynfekują przystanki i rozdają maseczki

7

PIASECZNO W walce z koronawirusem nie ustają strażacy z OSP Piaseczno. Wczoraj dezynfekowali przystanki, dziś od rana na ulicach Piaseczna rozdawali maseczki.

Wczoraj ratownicy podzieleni na trzy grupy prowadzili akcję dezynfekcji przystanków autobusowych w Zalesiu Dolnym, Piasecznie, Chylicach, Julianowe, Józefosławiu i okolicach.
Dziś o godzinie 9.30 miała miejsce zbiórka OSP Piaseczno pod urzędem miejskim. Do godziny 13.00 strażacy rozdawali maseczki w Piasecznie. W akcji brały udział także inne jednostki OSP z terenu gminy. Dziękujemy za Waszą pomoc w tych trudnych czasach!

AB

7 KOMENTARZE

 1. A w jedynym uzdrowisku na Mazowszu nic.Nawet okazjonalnie na święta, nie czyści się ulic, nie myje wiat przystankowych.Podobno się nie opłaca.

 2. Od lat ZGK dojący niemale pieniądze od gminy sprząta ulice 2-3 razy do roku (może w samym śródmieściu częsciej). Po przejeździe samochodu unosi sie obłok pyłu, a potem dziwimy sie że w stacji pomiarowej świecą sie wskaźniki na kolorowo. W Górze Kalwarii myte sa chodniki, jezdnie a u nas jak nie urok to … coś nawali, ktos cos ukradnie itp.

  Może ktoś uważa, że Uzdrowisko uzdrowi się samo

 3. Maseczki – super inicjatywa.
  Dezynfekcja – pienądze wyrzucoe w błoto. Czy ktoś liże chodnik? O ile w ogóle leżą tam jakiekolwiek wirusy…

  • Tzw. manele mogą lizać, ale po obfitej dezynfekcji.
   Jak wiadomo, środki do dezynfekcji zawierają głównie alkohol.
   W Katechizmie Kościoła Katolickiego napisano “spragnionych napoić”. Jest to jeden z zalecanych uczynków miłosierdzia. A ponieważ mamy akurat ważne święta, a kraj katolicki, więc myślę, że nie tylko powinni obficie dezynfekować, ale też zostawiać spragnionym baniaki z płynem dezynfekującym na przystankach.

 4. Nie wychodź z domu, ale ….. po maseczkę leć “na ulicę”. Fajnie. Będąc w grupie ryzyka chętnie podlecę po maseczkę tylko… w które miejsce? Nie mieszkam w Piasecznie tylko w Zalesiu Górnym, czy u nas też taka akcja będzie? Gdzie? Kiedy? O której?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię