Strażacy oficjalnie odebrali nowe samochody

1

PIASECZNO Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej burmistrz Daniel Putkiewicz oficjalnie przekazał strażakom z OSP Piaseczno i OSP Jazgarzew dwa nowe samochody. Auta trafiły do jednostek już kilkanaście dni temu. Samochód z drabiną otrzymali także strażacy z OSP Złotokłos


Druhowie z OSP Jazgarzew tak naprawdę powitali w jednostce nową Scanię dwa tygodnie temu, czemu towarzyszyła wielka feta z racami i szampanem. W aucie mieszczą się trzy tony wody i będzie ono wykorzystywane nie tylko do gaszenia pożarów, ale także likwidowania miejscowych zagrożeń, a więc wypadków, kolizji oraz podtopień. Samochód kosztował 1,15 mln zł. Stary wóz zostanie przekazany OSP Bogatki.
Pod koniec grudnia swój samochód marki Volvo odebrali także strażacy z OSP Piaseczno. Będzie on wykorzystywany m.in. do ratownictwa technicznego, chemicznego i wodnego. Zastąpi 20-letniego stara, który wkrótce ma zostać sprzedany.
Oficjalna prezentacja połączona z przekazaniem samochodów odbyła się w środę rano pod urzędem gminy. Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak przypomniała, że na wyposażenie jednostek OSP (na terenie gminy jest ich 7) przekazano w ubiegłym roku 3,5 mln zł. Za pieniądze te, oprócz samochodów, kupiono także m.in. 51 kompletów wyposażenia w postaci mundurów bojowych, chełmów, specjalnego obuwia, rękawic.
– Cieszymy się z tych zakupów, bo zależy nam na bezpieczeństwie strażaków – dodała wiceburmistrz. – W ubiegłym roku nasze OSP zanotowały w sumie 847 interwencji, z czego OSP Piaseczno – 317.
Strażacy podziękowali za samochody i wsparcie, a następnie zaprosili do oglądania nowych nabytków.
– Mamy tu znakomity przykład wzorowej współpracy jednostek OSP i samorządu – zauważył Józef Zalewski, prezes zarządu oddziału gminnego OSP. – Te dary wnoszą w naszą działalność duży optymizm.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię