Strażacy otrzymali sprzęt za ponad 1 mln zł

0

GÓRA KALWARIA We wtorek rano przed strażnicą OSP Góra Kalwaria odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu jednostkom OSP, głównie z terenu gminy. Trafią do nich m.in. łodzie ratownicze do prowadzenia akcji na Wiśle, wielozadaniowy quad czy specjalistyczny agregat prądotwórczy o dużej mocy


Zaproszonych na uroczystość przekazania sprzętu gości powitał st. bryg. Leszek Szcześniak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
Musimy stosować coraz nowocześniejsze rozwiązania, bo tego wymagają od nas zmieniające się realia – mówił st. bryg. Leszek Szcześniak. – Zużywający się sprzęt trzeba zastępować nowym. Na szczęście dysponujemy coraz lepszym potencjałem ratowniczym, co przekłada się na większe bezpieczeństwo mieszkańców.

Po chwili druhna Małgorzata Sadowska odczytała akty przekazania sprzętu, a wręczyli je zaproszeni goście, w tym Piotr Uściński (na zdj. z prawej), sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, poseł Dariusz Olszewski, radni sejmiku województwa Michał Prószyński (na zdj. z lewej) i Piotr Kandyba oraz Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz Góry Kalwarii. OSP Czaplin i OSP Konstancin-Jeziorna otrzymają płaskodenne łodzie do prowadzenia akcji na Wiśle, specjalistyczny agregat o mocy 100 kW trafi do OSP Pęcław, OSP Góra Kalwaria otrzyma sprężarkę do ładowania butli z powietrzem, a OSP Baniocha – wielozadaniowego quada. Sprzęt ratownictwa technicznego trafi też do OSP Wojciechowice. W sumie wartość przekazanego wyposażenia przekracza 1,2 mln zł.

Pieniądze na doposażenie OSP pochodziły z różnych źródeł – rządowego Funduszu Sprawiedliwości, skarbu państwa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ale też od Marszałka Województwa Mazowieckiego, gminy Góra Kalwaria, powiatu piaseczyńskiego i ze środków własnych OSP.
Można powiedzieć, że ten sprzęt jest wynikiem wielu wspólnych działań, w których uczestniczyły zarówno jednostki administracji państwowej, jak i samorządowej – podsumował Piotr Uściński. Następnie ksiądz prałat Włodzimierz Czerwiński poświęcił wszystkie przekazane urządzenia, aby dobrze służyły strażakom i przyczyniały się do ratowania ludzkiego życia.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię