Strażacy rozdawali kamizelki i lampki. Poprawią bezpieczeństwo pieszych

0

PRAŻMÓW W ubiegły piątek druhowie z OSP Uwieliny rozdawali na stacji kolejowej Czachówek Południowy kamizelki odblaskowe i lampki. Działania były prowadzone w ramach akcji „Zawsze bezpieczni na drogach”


Dzięki wygranej w konkursie PZU „Pomoc to moc” druhom z OSP Uwieliny udało się do tej pory zorganizować, m.in. wyścig rowerowy, pieszy rajd szlakiem bohaterów lasów chojnowskich, czy przejazd na rolkach, hulajnogach i wrotkach. Strażacy nakręcili również specjalny spot pokazujący, jak właściwie zachować się na drodze. Zorganizowano pięć szkoleń z pomocy przedmedycznej dla mieszkańców, zakupiono mobilne miasteczko ruchu drogowego, zorganizowano także cykl szkoleń dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.
Ostatnio, w ramach współpracy, PZU przekazało strażakom również środki na zakup 1000 kamizelek odblaskowych oraz 500 lampek, które można przyczepić np. do roweru czy tornistra. Kamizelki i lampki były rozdawane mieszkańcom w Mikołajki na stacji kolejowej Czachówek Południowy, ale także m.in. w szkołach, przedszkolach i podczas kursów udzielania pierwszej pomocy.
– Rozdajemy je zresztą do tej pory i będziemy to robić aż do wyczerpania całej puli – dodaje Łukasz Gieleciński, naczelnik OSP Uwieliny. – W przyszłym roku będziemy chcieli kontynuować współpracę z PZU. Chcemy pozyskać pieniądze na zakup aparatów powietrznych lub narzędzi hydraulicznych.

NB, TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię