Strażacy uwalniają dwie osoby zakleszczone w karetce! Droga zamknięta [AKTUALIZACJA]

1

KONSTANCIN-JEZIORNA/ GÓRA KLAWARIA Na drodze wojewódzkiej 724 doszło do wypadku z udziałem karetki, samochodu dostawczego i samochodu osobowego

Ze wstępnych ustaleń wynika, że karetka uderzyła w tył dostawczego renault. W wypadku wzięła udział również skoda.
Karetką jechały dwie osoby, kierowca i sanitariusz – mówi mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – W tej chwili przy użyciu sprzętu hydraulicznego strażacy starają się uwolnić osoby zakleszczone w ambulansie. Obie są przytomne i jest z nimi kontakt.
Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej i 2 karetki pogotowia. Samochodem dostawczym jechały dwie osoby, skodą jedna. Wszystkie są pod opieką ratowników medycznych. Droga 724 jest całkowicie zablokowana dla ruchu w obu kierunkach.

 

godz. 15.55.

Znamy okoliczności wypadku. Na miejscu dotarliśmy do naocznego świadka.
Zsiadłam z roweru przed przejściem dla pieszych i czekałam aż przestaną jechać samochody – opowiada kobieta. – Skoda jadąca w stronę Konstancina-Jeziorny zatrzymała się chcąc mnie przepuścić, ale auta w stronę Góry Kalwarii wciąż jechały. Wówczas usłyszałam odgłos uderzenia, stojące przed pasami auto przesunęło się do przodu. Prawdopodobnie uderzył w jego tył samochód dostawczy, lub on się zatrzymał, ale został przepchnięty przez samochód transportu medycznego, który w porę nie zdążył się zatrzymać i uderzył w tył dostawczego. 
Nie ma ciężko poszkodowanych – wstępnie ocenie nadkom. Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. – Mamy nadzieję, że lekkie obrażenia pozwolą zakwalifikować to zdarzenie jako kolizję.

 

AB

1 KOMENTARZ

  1. Na drodze wojewódzkiej 724 doszło do wypadku … szanowny Autorze napisz, czy jest tam jakaś miejscowość – bo droga dość długa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię