Strażacy z OSP otrzymali kolejny sprzęt

0

POWIAT We wtorek rano w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie odbyło się uroczyste przekazanie dwóch samochodów i dwóch quadów czterem jednostkom OSP z terenu powiatu piaseczyńskiego


Jednostka OSP Słomczyn z gminy Konstancin-Jeziorna otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki renault, do OSP Kotorydz (gm. Tarczyn) trafiło podobne auto marki volvo, zaś do OSP Gassy i OSP Tarczyn powędrowały dwa wielozadaniowe quady. Łączna wartość przekazanego sprzętu to ponad 2,2 mln zł.
Uroczystość przekazania samochodów i quadów odbyła się w siedzibie komendy powiatowej z udziałem polityków oraz przedstawicieli samorządu. Zaproszonych gości powitał bryg. Leszek Szcześniak, szef piaseczyńskich strażaków.
– Jednostki OSP z terenu powiatu piaseczyńskiego to jedne z najczęściej interweniujących jednostek na terenie całego Mazowsza – mówił. – Z roku na rok wzrasta nie tylko liczba zdarzeń, ale także stopień ich skomplikowania. Dlatego strażacy, oprócz swojej wiedzy, potrzebują także specjalistycznego sprzętu. Na szczęście dysponujemy coraz nowocześniejszym potencjałem ratowniczym.

Po odczytaniu aktów przekazania sprzętu przez st. kpt. Małgorzatę Sadowską, nastąpiło wręczenie kluczyków do samochodów i quadów. Następnie nowy sprzęt poświęcił kapelan powiatowych strażaków, ksiądz prałat Zbigniew Pruchnicki.
– W tym roku strażacy w całej Polsce otrzymali mnóstwo nowego sprzętu – mówił poseł Piotr Uściński, sekretarz stanu w ministerstwie rozwoju. – Było to możliwe dzięki współpracy wielu instytucji. Dziękuję za tę współpracę. Dzięki niej doposażanie PSP i OSP przebiega bardzo sprawnie.
Posłanka Dominika Chorosińska podziękowała strażakom za ofiarną służbę i doceniła ich zaangażowanie także podczas akcji prowadzonych za granicami naszego kraju, w tym w Turcji i Syrii.
Ten sprzęt trafił do naprawdę dobrych jednostek, dlatego jestem przekonany, że będzie optymalnie wykorzystywany – mówił Michał Prószyński, radny sejmiku wojewódzkiego, dyrektor gabinetu politycznego w ministerstwie spraw wewnętrznych. – W tym roku przekazaliśmy strażakom już 675 samochodów za ponad 300 mln zł. Dzięki dobrej sytuacji budżetowej możemy w rekordowy sposób wspierać straż pożarną.
Trzy tygodnie temu podobna uroczystość odbyła się w Konstancinie-Jeziornie. Wówczas promesy na nowy sprzęt otrzymały OSP Konstancin-Jeziorna, OSP Góra Kalwaria i OSP Cendrowice.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię