Strażacy z OSP Piaseczno pomogli pogorzelcom

0

PIASECZNO Pod koniec sierpnia ubiegłego roku wybuchł pożar w domu jednorodzinnym przy ul. Broniewskiego w Chylicach. Z żywiołem walczyli m.in. strażacy z OSP Piaseczno, którzy dwa dni później pomogli właścicielom uprzątnąć pogorzelisko. Teraz dostarczyli im meble i inne przydatne akcesoria


– Nie tylko gasimy ogień, ale też później staramy się wspierać ofiary pożaru – podkreśla Klaudia Kosnowska z OSP Piaseczno. Pożar domu, w którym mieszkało starsze małżeństwo z synem, wybuchł 31 sierpnia. Budynek nie nadawał się do zamieszkania, jednak właściciele zdołali go odbudować.
Pamiętam jak dwa dni po pożarze pomagaliśmy sprzątać pogorzelisko – opowiada Klaudia Kosnowska. – To był koszmarny widok. W domu były powypalane pomieszczenia, wybite okna. Nad jednym z pokoi nie było dachu. Teraz w budynku da się mieszkać, jednak brakuje w nim wyposażenia.
W związku z tym strażacy, poprzez jeden z portali społecznościowych, ogłosili zbiórkę mebli dla pogorzelców. Jedna z mieszkanek Piaseczna przekazała im kompletne wyposażenie salonu, które w ten weekend trafiło do Chylic.
Ci ludzie byli niezwykle szczęśliwi, bo jeszcze niedawno nie mieli nic – mówi ochotniczka z OSP Piaseczno. – Sądzę, że nie była to ostatnia taka akcja.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię