PIASECZNO Jak co roku, w Dzień Strażaka w całym kraju odbyły się różne imprezy okolicznościowe. W Piasecznie obchody miały miejsce na Placu Piłsudskiego, a wzięły w nich udział wszystkie jednostki OSP z terenu gminy

Dzień Strażaka jest znakomitą okazją do spotkania się okolicznych mieszkańców z ludźmi jeżdżącymi na co dzień do pożarów i różnych innych akcji. W imieniu władz gminy podziękowania za ich ofiarną służbę złożyli im wiceburmistrzowie Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak, a komendanci poszczególnych jednostek otrzymali od nich dyplomy.
– W sytuacjach kryzysowych możemy w każdej chwili liczyć na OSP – podkreślił Daniel Putkiewicz. – Pamiętajmy, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale robią również wiele innych pożytecznych rzeczy. Oprócz tego są także ważnym elementem integrującym społeczność lokalną.
O wsparciu ze strony gminy dla strażaków wspomniał z kolei przewodniczący rady miejskiej Piotr Obłoza.


– Mamy siedem ochotniczych jednostek w gminie i myślę, że dzięki około 12 milionom złotych wydanych przez ostatnie 10 lat, mamy teraz nawet lepszy sprzęt niż w państwowej staży – mówi Piotr Obłoza – Jako samorząd staramy się dostrzec ważną rolę strażaków i wspierać ich.
Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, była tego popołudmoa możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego, wejścia do wozów i przymierzenia strażackich uniformów.

Jutro strażacy zapraszają o Parku Zdrojowego

Jutro w Parku Zdrojowym odbędzie się impreza z okazji Dnia Strażaka. W programie szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych, w tym pokaz musztry paradnej z mażoretkami, koncert orkiestr dętych w amfiteatrze, pokaz ratownictwa medycznego i wystawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego.

Grzegorz Tylec

Więcej o jutrzejszej imprezie czytaj tutaj: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię