Strefa Płatnego Parkowania rozrasta się. Obejmie dwie ważne ulice i rejon przy cmentarzu

23

PIASECZNO Od kilku lat piaseczyńska Strefa Płatnego Parkowania poszerza się o kolejne ulice. W środę radni zdecydowali, że parkomaty zostaną ustawione na ulicach Fabrycznej między Puławską a Wojska Polskiego, Ludowej oraz wzdłuż Julianowskiej, naprzeciwko cmentarza komunalnego


W uzasadnieniu uchwały czytamy, że wprowadzenie płatnego parkowania na Ludowej i Fabrycznej (pierwsze 45 min będzie za darmo) jest spowodowane deficytem miejsc postojowych na tych ulicach. Gmina przewiduje ponadto, że przebudowa pobliskiej Puławskiej, gdzie zlikwidowano co najmniej kilkanaście miejsc parkingowych, spowoduje dalsze pogorszenie sytuacji. Chodzi też oczywiście o zwiększenie rotacji pojazdów (temu miało służyć utworzenie strefy). Cel to 8-10 aut, które będą mogły zaparkować w ciągu dnia na jednym miejscu. Ma to pozwolić optymalnie wykorzystać przestrzeń parkingową. Podobna sytuacja jest przy cmentarzu komunalnym. O braku dostępności miejsc w tej lokalizacji pisaliśmy już wielokrotnie (parking przed cmentarzem jest notorycznie zastawiany przez mieszkańców pobliskiego osiedla). Gmina rozważała różne scenariusze. W końcu zdecydowano się na objęcie okolic cmentarza Strefą Płatnego Parkowania, która do tej pory obejmowała swym zasięgiem jedynie centrum miasta.
Oczywiście podjęciu uchwały, jak to zwykle bywa w przypadku poszerzania strefy płatnego parkowania, towarzyszyła burzliwa dyskusja.
– Coraz większa część Piaseczna jest objęta strefą płatnego parkowania – zauważyła radna Renata Mirosław. – Jednocześnie nie są wyznaczane nowe miejsca pod bezpłatne parkingi. Apeluję do włodarzy i radnych, aby nie doprowadzać do sytuacji, jaka jest dziś w Warszawie. Rozszerzenie strefy płatnego parkowania nie rozwiąże problemu z dostępnością miejsc. Dziś sytuacja jest taka, że miejsca płatne są wolne, a osiedlowe parkingi zatłoczone.
Radna zwróciła także uwagę na fakt, że strefa płatnego parkowania dotknie pacjentów przychodni przy Fabrycznej i Ludowej, którzy będą musieli płacić za możliwość pozostawienia w rejonie tych placówek samochodu.
Chyba lepiej jest znaleźć wolne miejsce parkingowe i za nie zapłacić niż nie móc w ogóle zaparkować – zastanawiał się wiceburmistrz Robert Widz. Z kolei wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak zapewniła, że rozważany jest pomysł udostępnienia pacjentom miejsc (rotacyjnie) na wewnętrznym parkingu przychodni przy Fabrycznej. Podczas dyskusji o rozszerzeniu strefy powrócił też temat bezpłatnych, wielopoziomowych parkingów, które miały być pierwotnie alternatywą dla płatnych miejsc w centrum miasta.
Te parkingi do tej pory nie powstały. Jeśli chodzi o parkowanie, zaczynamy zaciskać sobie pętlę na szyi – przekonywał kolegów z rady Michał Mierzwa. Faktycznie, jeszcze niedawno gmina mówiła o możliwej lokalizacji takiego parkingu w centrum miasta (przy Sierakowskiego), ewentualnie przy dworcu PKP. Od jakiegoś czasu ten temat jest jednak passe.
Wielopoziomowy parking umieszczony na obrzeżach miasta prawdopodobnie by nie zdał egzaminu, bo wszyscy wolą parkować w centrum – stwierdziła radna Magdalena Woźniak. – Żadna lokalizacja pod taki parking nie byłaby chyba dobra. Poza tym koszt takiej inwestycji to przynajmniej kilkanaście milionów złotych.
Ostatecznie większość radnych opowiedziało się za rozszerzeniem strefy płatnego parkowania, przeciwko zagłosowali tylko radni PiS.

CZYTAJ TAKŻE:  Gmina naprawia dziurawe drogi

TW

23 KOMENTARZE

 1. Brawo kretyni którzy głosowali za i brawo niedorozwinięty burmistrz, ciekawe gdzie ludzie mieszkający w blokach na Fabrycznej mają parkować teraz samochody, na środku jezdni!!!. Nie myślałem że tacy nieudacznicy rządzą tą gminą, to jest jeden wielki dramat, chyba ostatnia kadencja jegomościa putkiewicza. Sami maja miejsca pod nosem przy urzędzie, to pozostałych mieszkańców gminy mają głęboko w swoich spasionych 4 literach, a i nie zapomnijcie przyznać sobie premii za tak „ciężko” prace na rzecz uprzykrzenia życia mieszkańcom.

 2. Bardzo łatwo jest zadbać o pacjentów przy Fabrycznej. Bierze kwit ma 45 minut a przy okienku w rejstracji dostaje drugi kwit że czeka na wizyte lekarską z datą wizyty (wraca do auta i za szybę jeżeli boi się że nie zdąży).

 3. Jak ja uwielbiam złote myśli wiceburmistrza Widza. A jeszcze lepiej pewnie jak by wszyscy chorzy w środku zimy na rowerach do przychodni przyjechali. Prawda?

 4. Ciekawe gdzie mają się teraz podziać samochody z Julianowskiej? Szkoda również, że ciągle jest mowa o braku miejsc przy cmentarzu, a samochody oklejone taśmą przez straż miejską jako do odholowania stoją nieruszone od zimy

   • Faktycznie, może się okazać, że nie aż tak wielkim kosztem sytuacja się poprawi, zwłaszcza jeśli chodzi o samochody „firmowe” zostawiane na parkingu.
    Innym tematem jest brak działań ze strony straży miejskiej odnośnie porzuconych pojazdów – tutaj mandaty za parkowanie raczej nic nie dadzą.

 5. olo, wykup jako mieszkaniec (jeżeli jesteś zameldowany) kartę parkingową w urzędzie.
  Miejsca będą zajęte jak były, tyle że każdy będzie miał kartę parkingową 😀
  Ważne żeby kasa u urzędasów się zgadzała.

  • Szkoda mi kolejnych pieniędzy wydawać na te miernoty, chyba trzeba popatrzeć gdzie dany radny mieszka i razem z nim na podwórku parkować, może wtedy wróci rozum do głowy o ile każdy z nich go ma 🙂

 6. Mam dwie propozycje;
  1. Przed UG postawić obelisk na którym będą wyryte „złote myśli burmistrza widza”. Niech cały naród ,ma możliwość ich poznania,
  2. Objąć strefa płatnego parkowania teren za UG. Skoro niema tam już SM to nie ma podstaw aby urzędasy parkowały za darmo. Na rowerki.

 7. Brawo UG i radni – bardzo dobra i słuszna decyzja – parking przy cmentarzu jest dla odwiedzających nekropolie a nie dla mieszkańców osiedla!

  • Parking jest na mieszkańców gminy a nie tylko odwiedzających. Remont drogi jak i budowa parkingu były współfinansowane za dotacji unijnych. Dziwnym trafem wprowadzenie parkometru pokrywa się z modernizacją parkingu wielopoziomowego należącego do De Silva. Przypadek.

 8. Na Puławskiej zniknie po remoncie kilkanaście/dziesiąt miejsc parkingowych, na Sierakowskiego za chwilę też kilkadziesiąt – jak skończą malować ścieżkę rowerową. A w zamian za zlikwidowane miejsca parkingowe – płatne miejsca parkingowe. BRAWO. To jest nowoczesna myśl. A urzędnicy gdzie będą parkować?

 9. Chyba kogoś – przepraszam – poje..ło. Zlikwidowaliście przy Szkolnej , Puławskiej i Fabrycznej kilkanaście miejsc parkingowych a teraz każecie mi jeszcze płacić za parkowanie pod domem w którym mieszkam ? !!! Q….a i ja na was głosowałem !!!

 10. Przy Fabrycznej nie ma parkingów podziemnych dla mieszkańców, więc teraz wszyscy mieszkańcy okolicznych bloków wykupią abonament miesięczny i będzie dalej taka sytuacja, jaka jest w tej chwili, czyli w dalszym ciągu nie będzie wolnych miejsc parkingowych. Jedyna różnica będzie taka, że będą wpływy do kasy urzędu. Czyżby chodziło tylko o kasę?

 11. Przepraszam ale same wulgaryzmy cisną mi się na usta. W kwartale Szkolna, Puławska,Fabryczna zlikwidowaliście kilkanaście miejsc parkingowych a teraz każecie mieszkańcom tych ulic płacić za parkowanie? To gdzie mamy QRWA parkować ?! Na dachu?! Czy u was na posesjach?!

 12. Byle tylko wyłudzić dodatkowe pieniądze od mieszkańców. Nawet w małym miasteczku jak Piaseczno pazerna władza chce ściągać pieniądze od kierowców w prawie całym mieście.

 13. A ja sie cieszę. Bedzie łatwiej zaparkować na fabrycznej.
  Nie mówie już o cmentarzu…patodeweloper postawił bloki jak zwykle nie myśląć o parkingach a Janusze i Grażynki parkują gdzie popadnie. Dawniej ten parking był tak zastawiany tylko w dni Wszystkich Świętych – A teraz codziennie !

 14. A ja chciałbym kiedyś znaleźć miejsce pod Wydziałem Komunikacji na tym ślicznym nowym parkingu…. Może ktoś powie pracownikom wydziałów, że parking miał być dla interesantów 🙂

 15. Płatne miejsca parkingowe przy cmentarzu komunalnym to strzał w 10, wreszcie! A Putek i tak śmiga na rowerze, więc nie parkuje pod UG 🙂 Developerzy stawiają blok za blokiem, a czemu nie są zobligowani przy takiej inwestycji do wybudowania odpowiedniej ilości miejsc parkingowych?

 16. Przy cmentarzu na Julianowskiej jest prawie 120 mieisc parkingowych ,spokojnie wystarczyło by przeznaczyć kilka dla osób odwiedzających nekropolie .Płatne parkowanie zapewne będzie obowiązywało tylko w dni powszednie 8-18 a największy problem z parkowaniem jest w weekendy bo w tygodniu zawsze są wolne miejsca pozatym wszyscy odwiedzający i tak chcą stawać przy bramach wejsciowych dlatego obecnie parkują nawet na drodze przy bramie .Przebudowa Okulickiego i tak zabrała dużo miejsc i wydłużyła drogę do przejścia dla starszych osób odwiedzających nekropolie.Platne parkowanie w ścisłym centrum miasta jeżeli ktoś chce żeby pod urzędami i instytucjami były wolne miejsca dla interesantów ma sens ale dowalanie parkomatów pod cmentarz który jest od centrum jakieś 2-3 kilometry to przesada dająca możliwości do tego by niedługo objąć strefa płatnego parkowania całe Piaseczno a ciekawe gdzie w takim razie będą musieli parkować mieszkańcy skoro bezpłatnych parkingów brak .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię