PIASECZNO W ostatni wtorek w urzędzie miasta odbyło się pierwsze spotkanie, na którym radni oraz urzędnicy dyskutowali z przedsiębiorcami działającymi w centrum Piaseczna na temat możliwości wprowadzenia strefy płatnego parkowania na fragmencie ul. Kościuszki, wokół skweru Kisiela oraz na ul. Rynkowej.


Zdaniem urzędu taka strefa mogłaby rozwiązać problem notorycznego braku miejsc postojowych wzdłuż głównych arterii miasta. Przedsiębiorcy od dawna wskazują, że samochody parkujące przez wiele godzin wzdłuż sklepów i punktów usługowych utrudniają dostęp ich klientom.

Urząd zastanawia się nad strefą płatnego parkowania, gdzie np. pierwsze kilkadziesiąt minut byłoby darmowe, z myślą o osobach, które załatwiają sprawy w urzędach bądź dokonują zakupów. To miałoby spowodować, że na miejscach postojowych byłaby większa rotacja parkujących pojazdów.

W proponowanym wariancie strefa płatnego parkowania objęłaby ciąg ulicy Kościuszki, od rynku do ulicy Nadarzyńskiej, miejsca postojowe na odcinku ul Sierakowskiego wzdłuż skweru Kisiela wraz z łącznikiem przy urzędzie miasta oraz wzdłuż ul. Rynkowej.

W trakcie spotkania właściciele sklepów zwrócili uwagę, że wytyczenie strefy na zbyt krótkim odcinku może spowodować, że jeszcze trudniej będzie znaleźć wolne miejsce w obszarze nie objętym płatnym parkowaniem, a gdzie dziś również utrudniony jest dostęp do lokali usługowych. Dlatego rozważyć należy rozszerzenie strefy na cały ciąg ulicy Kościuszki.

Według dokonanej analizy, roczny koszt takiej strefy wyniósłby ok. 287 tys. zł. Samorząd tłumaczy, że jego celem nie jest zysk, tylko uporządkowanie parkowania w mieście. Nic nie jest jeszcze postanowione, temat jest wciąż przedmiotem analiz.

Na stronie internetowej urzędu pod linkiem Ankieta umieszczona została ankieta z pytaniami dotyczącymi strefy płatnego parkowania. Odpowiedzi na pytania oraz swoje sugestie wysyłać można też do końca marca na adres mailowy konsultacje@piaseczno.eu

POBIERZ: Prezentacja dot. warunków utworzenia i eksploatacji strefy płatnego parkowania w Piasecznie

żródło: www.piaseczno.eu

2 KOMENTARZE

  1. Fakt, że czasem krążę dwa, trzy razy na tej trasie i nie parkuję, bo nic się nie zwalnia. Zostają zakupy w markecie i pralnia w Auchan. Piaseczno handlowo i usługowo wymiera. Szkoda.

  2. Nie ma gdzie parkować bo sklepikarze, pracownicy banku i sądu zajmują miejsca na całe dnie. Taka strefa nic nie pomoże, przecież oni na pewno dostaną jakieś bezpłatne karty. Sami na siebie bicz kręcą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię