Stypendia Burmistrza Tarczyna dla najwybitniejszych uczniów

0

TARCZYN 14 października w Dniu Edukacji Narodowej w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Tarczynie najzdolniejsi uczniowie szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Tarczyn otrzymali Stypendia Burmistrza Tarczyna.

Wszystkich przybyłych gości przywitali Burmistrz Tarczyna Barbara Galicz i Mirosław Faliszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie.

Barbara Galicz zwracając się do uczniów, rodziców, a także nauczycieli i dyrektorów gratulowała wszystkim sukcesów, zaznaczając jednocześnie fakt trudu, jakiego wszyscy się podejmują, uczniowie mogli poszczycić się wspaniałymi wynikami w nauce. Burmistrz Tarczyna dodała, że jest to wymagające zadanie, aby w dzisiejszych czasach stawiać naukę na najważniejszym miejscu.

Mirosław Faliszewski mówił o wartości, jaką niesie ze sobą zdobywanie wiedzy. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie zwrócił także uwagę na to, że nie tylko sukcesy kształtują osobowość młodych ludzi, ale także trudności i porażki.
Wręczenie stypendiów poprzedził występ laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Retro „Jesienne róże”. Z pięknym repertuarem wystąpili: Franciszek Minor, Nikola Przepiórzyńska, Hanna Wojtczak, Amelka Brzezińska, a także Emilia Markowska. Swoich uczniów zaanonsowała Agata Klimczak-Kołakowska, która pracuje z nimi na co dzień.
Wręczenie stypendiów poprzedził występ laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Retro „Jesienne róże”

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie stypendiów. Barbara Galicz Burmistrza Tarczyna, Mirosław Faliszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie oraz dyrektorzy poszczególnych placówek edukacyjnych wręczyli stypendia i pogratulowali uczniom wspaniałych wyników w nauce.

Stypendia otrzymali najlepsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. W. Górskiego w Pamiątce, Zespołu Szkół – Szkoły Podstawowej im. J. Stępkowskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie, Szkoły Podstawowej im. M. Kaczyńskiego w Pracach Małych oraz Liceum Ogólnokształcącego im. I. Sendlerowej w Tarczynie.
Władzom samorządowym za ufundowane stypendia podziękowali także uczniowie, wręczając piękne bukiety róż.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię