Stypendia twórcze przyznane

0
Stypendia twórcze przyznane

PIASECZNO Stypendia twórcze i artystyczne Miasta i Gminy Piaseczno na rok 2017 zostały przyznane. Otrzymali je Michał Jeliński w dziedzinie fotografii oraz Michał Kisielewski w dziedzinie muzyki


O zwycięzcach 

Michał Jeliński – absolwent Wydziału Leśnego SGGW i Fotografii w Szkole Filmowej w Łodzi. Przeprowadził wiele wystaw fotograficznych w znanych i cenionych galeriach. Jego prace widoczne były w wielu miejscach na terenie całego kraju. Michał działa w Polskim Stowarzyszeniu Fotograficznym Ekwiwalenty. W ramach stypendium, we współpracy z Centrum Kultury przygotowuje kolejną wystawę poświęconą krajobrazom.

Michał Kisielewski to aktywny artystycznie i społecznie mieszkaniec Piaseczna, który wydał już dwie płyty w ramach projektu Kolorofonia: „Tak Kolorofonia gra” w 2013 r. oraz „Podziemny kanał, co prowadzi na wolność” w 2015 r. Ta druga ujrzała światło dzienne dzięki wsparciu fanów za pomocą zbiórki na platformie crowdfundingowej. Michał, znany pod pseudonimem Kolo, działa na terenie Gminy Piaseczno od wielu lat, uczestnicząc w inicjatywach artystycznych, koncertach, w tym także na zasadzie wolontariatu. Współpracuje ze środowiskiem osób niepełnosprawnych (Warsztat Terapii Zajęciowej w Zalesiu Górnym, Spartakiada). Jego utwory publikowane były w lokalnych rozgłośniach radiowych. Jako stypendysta zobowiązuje się do nagrania następnej płyty w ramach projektu Kolorofonia.

O przyznanych stypendiach

Komisja stypendialna doceniła zdolności twórcze obu artystów. Przy wyborze brała pod uwagę również spełnienie wszystkich wymogów formalnych i merytorycznych wynikających z Regulaminu przyznawania stypendiów kreatywnym i uzdolnionym osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię