Sucha jeszcze długo mokra

0

PIASECZNO O odwodnienie ulicy Suchej w Kamionce mieszkający przy niej ludzie starają się już od 8 lat. Jak dotąd bezskutecznie


Mowa o odcinku ulicy Suchej odchodzącym od ulicy Głównej, bo fragment od ulicy Świerkowej został w tym roku wyremontowany. – Proszę przyjechać i zobaczyć, jak wygląda nasza droga po większych opadach deszczu – mówią zdesperowani mieszkańcy. – Cała ulica jest zalana wodą, że nie sposób nią przejść. Obrazu nędzy i rozpaczy dopełniają głębokie kałuże.

W 2009 roku mieszkańcy wysłali do gminy pismo z prośbą o wykonanie odwodnienia. – Nasze posesje były regularnie podtapiane – mówi Magdalena Celejewska, mieszkanka. – W odpowiedzi usłyszeliśmy, że odwodnienie drogi zostało wprowadzone do projektu budżetu na 2010 rok. Oczywiście było to kłamstwo, bo odwodnienia do tej pory nie zrobiono. W grudniu 2010 roku wysłaliśmy do gminy kolejne pismo, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi.

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Magdalena Celejewska rozmawiała na temat drogi z radną Anną Krasuską. – Pani radna powiedziała, że mogą nam nawieźć żwiru i wyrównać drogę, ale to są tylko rozwiązania na jakiś czas – załamuje ręce kobieta. – Tam wcześniej był staw i rowy melioracyjne, które zostały zasypane. Nie wiem dlaczego gmina pozwala się ludziom w tym miejscu budować… Muszę przyznać, że zarówno ja, jak i moi sąsiedzi jesteśmy zbulwersowani postawą naszych władz.

Remont ulicy Suchej nie został ujęty w projekcie tegorocznego budżetu. Mieszkańcom pozostaje mieć nadzieję, że radni zainteresują się ich drogą za rok.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię