Sukces weteranów tenisa

0

PIASECZNO Na przełomie czerwca i lipca w Sopocie odbyły się 60-te Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w tenisie. Mieszkaniec Józefosławia Andrzej Hubl grający w grze podwójnej, zajął w nich pierwsze miejsce w kategorii powyżej 70 lat


Andrzej Hubl (73 l.) grał w parze z Andrzejem Głuszukiem z Białegostoku (74 l.). Obydwaj tenisiści awansowali odpowiednio na 36. i 33. miejsce na świecie w swojej kategorii wiekowej. W finale ich rywalami byli Maciej Wicher i Jacek Piętka, którzy grali ze sobą w finale singla.
– Na szczęście ich sukcesy w grze pojedynczej nie przełożyły się na debla – mówi Andrzej Hubl. – Sam mecz o złoto był niezwykle zacięty i obfitował w wiele pięknych, technicznych zagrań. W niemiłosiernym upale walczyliśmy ze sobą przez 2,5 godziny.
W Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorów wzięło udział ponad 250 zawodników z różnych krajów. Najmłodsi tenisiści musieli mieć skończone 35 lat, najstarsi dobiegali 90-tki.
Było sporo świetnej zabawy i dobrego tenisa – podsumowuje Andrzej Hubl. – Miło było spotkać się po trzeciej fali pandemii, która wielu z nas mocno dała się we znaki.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię