Sukcesy młodych sportowców z Konstancina

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Pierwsze miejsca w gminnych zawodach dla młodych pływaków oraz złoto na Międzypowiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym. Takimi sukcesami mogą się pochwalić uczniowie szkół podstawowych nr 2 w Konstancinie-Jeziornie oraz nr 6 w Opaczy. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie byli bezkonkurencyjni w gminnych zawodach w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. Młodzi pływacy zajęli pierwsze miejsca w dwóch głównych kategoriach. Natomiast Szkoła Podstawowa nr 6 w Opaczy zajęła pierwsze miejsce w Międzypowiatowych Zawodach w Tenisie Stołowym. Tym samym uczniowie awansowali do rozgrywek wojewódzkich w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Dwójka bezkonkurencyjna

Gminne zawody w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców rozegrano 22 i 23 marca w pływalni Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie-Jeziornie. Wzięli w nich udział uczniowie z gminnych szkół podstawowych nr 1, 2, 3, 5 i 6, a także No Bell oraz gościnnie ze szkoły w Mysiadle. Zarówno w kategorii dziecięcej (kl. 3–5), jaki i młodzieżowej (kl. 7–8) bezkonkurencyjna była Dwójka, której reprezentanci stanęły na najwyższym stopniu podium. A byli to w stylu grzbietowym na 25 m z klas 3-4: Ignacy Piniewski (rocznik 2013), Piotr Niżyński (rocznik 2012), Kordas Lena (rocznik 2012) oraz w kategorii na 50 m w stylu klasycznym: Marta Błaszczak (rocznik 2011), Milan Koszelnik (rocznik 2011), Marianna Sienkiewicz (rocznik 2010) i Wojtek Lisowski (rocznik 2010). W tej kategorii wiekowej Dwójka niepokonana była również w sztafecie stylem dowolnym zarówno wśród dziewcząt, jak i wśród chłopców. Natomiast wśród młodzieży z klas 7-8 złoto zdobyli w stylu grzbietowym na 50 m (rocznik 2008/2009): Aniela Szewczyk, Wiktor Michalski, Matylda Rzepecka i Władek Ławrynowicz. Gratulujemy i trzymamy kciuki za zawody powiatowe, które odbędą się 30 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piasecznie.

Złoto dla uczniów Szóstki

Międzypowiatowe Zawody w Tenisie Stołowym odbyły się 20 marca w ramach 26. Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju gminę Konstancin-Jeziorna i powiat piaseczyński reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy w składzie: Kondrat Burakowski, Patryk Burakowski oraz Krystian Studziński. Uczniowie wywalczyli złoto i tym samym zagwarantowali sobie awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Zawodnicy trenują pod czujnym okiem nauczyciela Andrzeja Słonia. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia.

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię