Sukcesy naszych pływaków

0

KONSTANCIN-JEZIORNA 17-letnia Maria Czubak z powodzeniem zaprezentowała się w zawodach międzynarodowych, a Polski Związek Pływacki przyznał trójce jej kolegów z IKS Konstancin po 17 tys. zł na dalsze szkolenie. Otrzymali oni dofinansowanie ze względu na dobre wyniki przeliczane wg skali Rudolpha. Środki te zostaną przeznaczona na obozy pływackie na 50-metrowych basenach


Pieniądze na szkolenie zostały przyznane Weronice Głowackiej, Mikołajowi Juchno i Aleksandrowi Kriukowowi. Ale decyzja PZP była tak naprawdę pokłosiem dobrej postawy wszystkich zawodników IKS Konstancin, którzy z powodzeniem rywalizowali na przestrzeni ostatnich miesięcy zarówno w zawodach krajowych, jak i międzynarodowych. Świetnie zaprezentowali się zwłaszcza w zawodach z cyklu „Od Młodzika do Olimpijczyka” na krótkim, ale i na długim basenie, którego młodzi zawodnicy jeszcze tak dobrze nie czują (mimo to zdobyli na nim 4 medale). Oprócz pieniędzy na szkolenie dla trójki pływaków, do klubu dotarła niedawno jeszcze jedna dobra wiadomość. 17-letnia Maria Czubak otrzymała od PZP powołanie na zawody międzynarodowe. Zakwalifikowała się do reprezentacji polskich juniorów, walcząc o medale w cypryjskim Limassol. 17-letniej zawodniczce udało się zdobyć dwa brązowe krążki w drużynie w konkurencjach 4×100 m i 4×200 m stylem dowolnym.
Obecnie nasi zawodnicy przygotowują się do Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, które odbędą się pod koniec kwietnia – mówi Aleksandra Golon, trenerka IKS Konstancin.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię