Sukcesy piaseczyńskich kolarzy

0

PIASECZNO Zawodnicy piaseczyńskiego Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka” trzy dni rywalizowali w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie torowym Pruszków 2019

Pierwszego dnia startowaliśmy w konkurencji sprint drużynowy na długości trzech okrążeń torów, w którym z czasem 50,600 s zajęliśmy piąte miejsce – relacjonuje trener piaseczyńskich kolarzy Paweł Tomaszewski.Zabrakło nam 0,200 s do walki o brązowy medal.

Kolejnego dnia piaseczyńscy zawodnicy starowali w sprincie (Tomasz Grzesiak) oraz w kolarskim Omnium ( Jakub Kamiński i Arkadiusz Kusiak). W sprincie Tomasz Grzesiak od samego początku prezentował się bardzo dobrze w eliminacjach (200 m ze startu lotnego) zajął pierwsze miejsce uzyskując czas 10,989 s, ustanawiając tym samym rekord Polski w tej kategorii juniorów młodszych (15-16 lat). W rywalizacji bezpośredniej, po zaciętych bojach z przeciwnikami, zajął pierwsze miejsce i wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i tytuł Mistrza Polski.
Jakubowi Kamińskiemu i Arkowi Kusiakowi od samego początku rywalizacja nie układała się dobrze. Po czterech konkurencjach OMNIUM Jakub Kamiński zakończył rywalizację na 17 miejscu, mimo iż w ostatniej konkurencji – wyścigu punktowym – nadrobił jedno okrążenie i zdobył dodatkowe 20 punktów. Arkadiusz Kusiak zajął 24 miejsce.
Ostatniego dnia młodzieżowej olimpiady pozostały do rozegrania tylko dwie konkurencje: wyścig Keirin, w którym wziął udział Tomasz Grzesiak oraz wyścig Medison, w którym o medale walczyli Arkadiusz Kusiak i Jakub Kamiński.
– W pierwszym wyścigu Tomasz Grzesiak zaprezentował się bardzo dobrze – ocenia trener Paweł Tomaszewski. – Eliminacje przechodził bez jakichkolwiek problemów, lecz w finale cała rozgrywka ułożyła się nie po naszej myśli i po fascynującej walce zajął czwarte miejsce.
Natomiast w Medisonie Arkadiusz Kusiak i Jakub Kamiński wspięli się na wyżyny swoich możliwości i zajęli drugie miejsce.
– Walka toczyła się do ostatniego finiszu, na którym pokonaliśmy zawodników z Kalisza i dzięki temu całą rywalizację zakończyliśmy ze srebrnym medalem – cieszy się trener piaseczyńskich kolarzy. – Start naszych Juniorów Młodszych należy uznać za bardzo udany. Dwa medale: złoty Tomka Grzesiaka i srebrny Jakuba Kamińskiego i Arkadiusza Kusiaka to z pewnością powód do domy.
Luks „Trójka” funkcjonuje już około 10 lat. Klub zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży w zakresie kolarstwa szosowego, torowego i MTB. Zawodnicy uczestniczą w zawodach kolarskich na terenie całego kraju.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię