Surowa reprymenda dla kierowców ciężarówek!

1

Transportując towar samochodem ciężarowym należy zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie. Trzech kierowców ciężarówek w ostatnim czasie spotkało się z surową reprymendą policjantów

Przepisy bardzo dokładnie regulują zasady dotyczące przewożenia załadunku. Należy zabezpieczyć go w taki sposób, aby podczas jazdy nie mógł zmienić swojego położenia. Ładunek sypki musi być przykryty plandeką, a wszelkie urządzenia służące poprawie bezpieczeństwa powinny być chronione przed rozluźnieniem, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy.

Tego wszystkiego zabrakło kierowcom ciężarówek, którzy z niezabezpieczonymi materiałami sypkimi przemierzali drogi powiatowe. Ich podróż przerwali funkcjonariusze piaseczyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego, którzy nie tylko nałożyli na nich mandaty karne, ale również przypomnieli, że przestrzeganie obowiązujących przepisów jest bardzo ważne i ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Kontrolowani kierujący mogli ruszyć w dalszą drogę dopiero po odpowiednim zabezpieczeniu przewożonych ładunków. – Pamiętajmy o tym, że nagłe przemieszczenie ładunku bądź jego wypadnięcie z auta może spowodować poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego! – przypominają policjanci.

1 KOMENTARZ

  1. A np. Chylicka w Konstancinie już jak ser szwajcarski bo „kierowcy ciężarówek” mają w poważaniu zakazy. Studzienka przy Oborskiej, naprawiana pewnie kilkanaście razy, cały czas zapadnięta względem poziomu jezdni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię