Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. Będą kultowe filmy i ciekawi goście!

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę w Hugonówce i jej najbliższym otoczeniu odbędzie się III Festiwal Filmowy „Świat Maklaka i Jego Przyjaciół”, upamiętniający wybitnego, nieżyjącego już aktora Zdzisława Maklakiewicza


Festiwal będzie odbywał się w Hugonówce przy ul. Mostowej. Rozpocznie się w sobotę o godz. 12 od pokazu filmów Studia Munka oraz filmów konkursowych, przygotowanych przez młodych reżyserów. W tym roku do konkursu zostały zgłoszone aż 62 produkcje.
– To rekord, który pokazuje, że kino się nie starzeje – komentuje Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury i pomysłodawczyni festiwalu. – Styl opowiadania i refleksje potrafią być ponadczasowe. Tak właśnie jest w przypadku filmów Zdzisława Maklakiewicza, wytrawnego i sarkastycznego zarazem obserwatora rzeczywistości.
O godz. 16 nastąpi prezentacja twórczości przyjaciół Maklaka: Janusza Kondratiuka i Andrzeja Kondratiuka. Będzie można obejrzeć takie obrazy, jak „Pies”, „Jak to się robi”, „Głos”, „Gwiezdny Pył” czy „Ssaki”. A na godz. 20 zaplanowano spotkanie „Za ekranem”, którego gośćmi będą m.in. Janusz Kłosiński – Józio śpiewak z „Rejsu” oraz aktorka Iga Cembrzyńska. Ten dzień festiwalu zwieńczy o godz. 21.30 kino pod chmurką, w którym będzie można obejrzeć – a jakże – „Złote runo” i „Wniebowziętych”.
Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 11 pokazem filmów konkursowych. Na godz. 14.30 zaplanowano pokaz filmu „Pamiętnik filmowy Andrzeja Kondratiuka”, a po nim będzie można zobaczyć obraz „Jak pies z kotem” ( o godz. 16). O 17.45 odbędzie się spotkanie z Januszem Kondratiukiem i Olgierdem Łukaszewiczem, a o godz. 20 wystartuje gala wręczenia nagród i koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy. Z okazji 50. rocznicy jego śmierci wspaniała pianistka Lena Ledoff zaaranżuje mniej znane utwory Komedy, które tworzą oprawę muzyczną filmów prezentowanych podczas festiwalu (koncert biletowany). Nie zabraknie także kina plenerowego, wycieczek szlakiem filmowych konstancińskich willi, rodzinnych warsztatów plastycznych i food trucków. Szczegóły na festiwalmaklaka.pl. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię