Świat Maklaka i jego przyjaciół. W niedzielę święto polskiego kina

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W najbliższą niedzielę, tym razem w formule hybrydowej, odbędzie się IV festiwal filmowy „Świat Maklaka i jego przyjaciół”. Nie zabraknie atrakcji, w tym pokazów filmów niezależnych młodych twórców i spotkań z ciekawymi gośćmi. Część wydarzeń będzie można obejrzeć także na facebooku KDK


Festiwal jest poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych aktora Zdzisława Maklakiewicza oraz jego przyjaciół – wybitnych aktorów i reżyserów. Jego tegoroczna edycja jest dedykowana zmarłemu niedawno Jerzemu Gruzie. Będzie można zobaczyć dwa filmy, wyreżyserowane przez tego wybitnego twórcę – najnowszy „Dariusz” (godz. 16) oraz ulubiony – „Przeprowadzkę” (godz. 14.45). Co ciekawe, pomysłodawcą scenariusza do „Przeprowadzki” był Zdzisław Maklakiewicz.
Duch Maklaka będzie więc w tym roku silnie obecny, tym bardziej, że z terminem festiwalu zbiegają się 50. urodziny kultowego filmu „Rejs” – podkreśla Edyta Markiewicz-Brzozowska, dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury, który jest organizatorem wydarzenia.
Od czterech lat festiwal przyciąga do Konstancina-Jeziorny zarówno młodych twórców, jak i gwiazdy polskiego kina, wśród których znaleźli się, m.in. Janusz Kondratiuk, Marek Piwowski, Zbigniew Buczkowski, Krzysztof Kowalewski, Bożena Stachura, Iga Cembrzyńska, Ewa Szykulska, Arkadiusz Jakubik, Krzysztof Materna czy Olgierd Łukaszewicz. Festiwalowi towarzyszy konkurs filmowy zarówno dla profesjonalistów, studentów i absolwentów szkół artystycznych, jak i dla młodych, aktywnych amatorów oraz twórców niezależnych. W tym roku o nagrody rywalizują aż 52 niezwykle różnorodne produkcje. Najlepsze z nich, wybrane przez jury pod przewodnictwem Marka Piwowskiego, będzie można obejrzeć w najbliższą niedzielę 18 października w Hugonówce (w godz. 11-14.30). Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej KDK.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię