KONSTANCIN-JEZIORNA Publiczność przybyła na niedzielny koncert Mieczysława Szcześniaka wypełniła salę Konstancińskiego Domu Kultury do ostatniego miejsca. Śpiew znanego i cenionego wokalisty wzbudził jej zachwyt


Artysta rozpoczął koncert noworoczny od rozluźnienia atmosfery. – W tym roku niech każdy z nas będzie bielszy niż śnieg – mówił z uśmiechem składając obecnym życzenia. W Hugonówce zabrzmiały głównie utwory ze świątecznej płyty wykonawcy „Raduj się świecie”. Wraz z zespołem i wokalistką Agnieszką Gorączkowską,  Szcześniak wykonał nowe aranżacje zarówno polskich i zagranicznych kolęd, jak i znane świąteczne utwory oraz autorskie, bożonarodzeniowe kompozycje. Nie obyło się również bez kilku innych utworów z bogatego repertuaru piosenkarza. Zaśpiewał, m.in. wyjątkowe kompozycje do wierszy ks. Jana Twardowskiego z dopiero co wydanej płyty „Nierówni”. Co ciekawe, krążek został nagrany w Stanach Zjednoczonych we współpracy z brazylijskimi muzykami, a słowom poety towarzyszą żywiołowe rytmy samby i bossa novy.
Koncert był więc niezwykle różnorodny. Publiczność wysłuchała zarówno nastrojowych utworów, skłaniających do refleksji, jak i niezwykle dynamicznych, wręcz porywających do tańca i śpiewu. Nie mogło zabraknąć także wspólnego kolędowania, artysta nawiązał bowiem świetny kontakt z publicznością, która chętnie śpiewała wraz z nim. Występ urozmaicały również anegdoty oraz błyskotliwe „mietafory”, które poprzedzały każdy utwór. Mieczysław Szcześniak podkreślał, najważniejsze jest pozytywne nastawienie do siebie i świata. Takie przesłanie niesie większość jego piosenek. – Każdy z nas raz na jakiś czas powinien stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć: „jestem wyjątkowy; nigdy nie było i nie będzie na świecie drugiego takiego jak ja, jestem zwykłym cudem – zachęcał wokalista. Publiczność była zachwycona koncertem, nagrodziła artystę owacją na stojąco, a Mieczysław Szcześniak odwdzięczył się występem na bis. Wydarzeniu patronował „Kurier Południowy”
Niedzielny koncert to tylko przedsmak tego, co przez cały rok będzie się działo na scenie KDK. Już 11 lutego, z okazji święta zakochanych, Hugonówkę odwiedzi kolejny znany wokalista, obdarzony aksamitnym głosem Krzysztof Kiljański. Zabrzmią najpiękniejsze światowe i polskie utwory muzyki rozrywkowej oraz standardy jazzowe w oryginalnych interpretacjach wokalnych.

PC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię