Świąteczne paczki dla powstańców

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Samorząd Konstancina-Jeziorny tuż przed świętami Wielkiejnocy przekazał m.in. powstańcom warszawskim, mieszkającym na terenie naszej gminy, paczki z produktami żywnościowymi – słodyczami, wypiekami i przetworami. Do każdego podarku dołączone były też życzenia od władz.

Powstańcy to najwięksi bohaterowie naszych czasów. Niestety, z każdym rokiem jest ich coraz mniej. Dlatego tak ważna jest pamięć, szczególnie w tym niełatwym czasie.

Walczyli o wolność

Tę pamięć pielęgnuje samorząd Konstancina-Jeziorny. Tuż przed świętami Wielkiejnocy władze gminy odwiedziły kombatantów, którzy przed laty walczyli o naszą wolność i niepodległość. Tak jak m.in. Włodzimierz Wroński, ps. Cześnik, powstaniec warszawski z Batalionu „Karpaty” pułku Armii Krajowej „Baszta”.


Małe gesty wiele znaczą

Oprócz świątecznych życzeń, które w imieniu władz samorządowych przekazał Ryszard Machałek – pierwszy zastępca burmistrza gminy, nasi bohaterzy otrzymali też paczki świąteczne z produktami żywnościowymi – słodyczami, wypiekami i przetworami.

– Są to małe gesty, które wiele dla nas znaczą – przyznała Barbara Kulińska-Żugajewicz, ps. Zula, uczestniczka Powstania Warszawskiego. – Dziękujemy za pamięć.

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię