Świąteczne życzenia i paczki trafiły do uczestników Powstania Warszawskiego

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Konstanciński samorząd pamięta o weteranach walk o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej. Powstańcy warszawscy i kombatanci, mieszkający w gminie Konstancin-Jeziorna, w czwartek (28 marca) otrzymali świąteczne paczki oraz życzenia od włodarzy.

Niestety z roku na rok jest ich coraz mniej. Mowa o weteranach walk o niepodległość Polski w czasie II wojny światowej. Dlatego pamięć o nich jest tak ważna. Tę pamięć pielęgnuje gmina Konstancin-Jeziorna.

Paczki i życzenia

Tradycyjnie tuż przed świętami Wielkiejnocy samorząd przekazał kombatantom mieszkającym w Konstancinie-Jeziornie gminie, wskazanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Zarząd Koła Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Piasecznie, paczki świąteczne. Znalazły się w nich produkty żywnościowe – m.in. słodycze, wypieki i przetwory oraz życzenia od władz gminy.

Ważna pamięć

W czwartek (28 marca) podarunki otrzymali: Barbara Żugajewicz-Kulińska, Julia Chrostowska, Ireneusz Waniak i Włodzimierz Wroński. To oni podczas drugiej wojny światowej walczyli o wolną Polskę, a potem nierzadko byli prześladowani przez komunistów. Jesteśmy im dłużni pamięć, wdzięczność i szacunek.

– Gdy byłem młody swoje życie oddałem innym – przyznał Ireneusz Waniak, uczestnik Powstania Warszawskiego. – Teraz cieszę się, że tyle osób pamięta o mnie.

 

Źródło:konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię