Świątecznie z Dobrą Wolą

0

POWIAT Na kolejnym wieczorze mikołajkowo-gwiazdkowym Stowarzyszenia Dobra Wola, który odbył się 6 grudnia w starostwie powiatowym w Piasecznie, nie zabrakło wielu atrakcji

Spotkanie otworzyła, w imieniu rady powiatu, Ewa Lubianiec, która podziękowała za przybycie na nie wszystkim osobom, które mają serca pełne dobrej woli.
– Najważniejsze, że jesteśmy tu wszyscy razem – nieważne kto jakie piastuje stanowisko – podkreśliła członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego, po czym przekazała na ręce Jacka Zalewskiego, prezesa Stowarzyszenia Dobra Wola symbolicznego Anioła stworzonego przez dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach.

– Jesteśmy jedną wielką rodziną i niech tak będzie zawsze – powiedział, dziękując za podarunek, Jacek Zalewski.

Świąteczną atmosferę przy suto zastawionych stołach spotęgowało wspólne śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Kolędy i pieśni świąteczne wykonały wspólnie: siostry Matylda Pastwa i Anastazja Pastwa (śpiew), Zuzanna Staniszewska (trąbka) oraz Weronika Zdanowska (skrzypce) i Agnieszka Zdanowska (saksofon i flet) ze Stowarzyszenia „Gama”. Tego wieczoru obecny był również i sam Święty Mikołaj, który tradycyjnie pojawił się w towarzystwie swojego renifera z workiem pełnym prezentów. Każdy wychodzący ze spotkania otrzymał również sianko na wigilijny stół.
– Co roku mamy swoje cele, które realizujemy – podsumował kończący się rok Jacek Zalewski. – Teraz podchodzimy do największego z nich – budowy Farmy Dobrej Woli, czyli inteligentnych domów dla ludzi niesamodzielnych, którzy tego potrzebują.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię