Światła przy Lidlu zakorkowały drogę 721

5

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO W założeniu miały podnieść bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Pułaskiego (droga 721) i Śniadeckich w Skolimowie. – Tymczasem spowodowały gigantyczne korki, które są szczególnie dokuczliwe w godzinach popołudniowych – mówi pani Kasia, nasza czytelniczka


Światła przy Lidlu w Skolimowie zostały uruchomione pod koniec października. Sygnalizację wybudował na swój koszt niemiecki koncern, który niedawno otworzył w pobliżu skrzyżowania sklep. Sygnalizacja powstała w wyniku trójstronnego porozumienia między Lidlem, Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich oraz gminą Konstancin-Jeziorna. Jej głównym celem było podniesienie na ruchliwym skrzyżowaniu bezpieczeństwa, ale też ułatwienie wyjazdu osobom włączającym się do ruchu z ulicy Śniadeckich.
– Wcześniej może nie było tu świateł, ale ruch odbywał się płynnie, bo jadące drogą 721 osoby przepuszczały kierowców chcących skręcić w lewo – opowiada nasza czytelniczka.
Wszystko zmieniło się niestety w momencie uruchomienia świateł.
Kobieta opowiada, że teraz przed skrzyżowaniem, w obydwu kierunkach, tworzą się gigantyczne, często sięgające ponad kilometra korki.
Problem pojawia się zwłaszcza w godzinach popołudniowych, kiedy wszyscy wracają z pracy – opowiada pani Kasia. – Sytuację poprawił by pewnie lewoskręt w stronę Kierszka.  Niestety, nikt o nim nie pomyślał. Teraz jeden skręcający samochód potrafi zablokować cały pas, po chwili zmienia się światło i korek gotowy.
Pas do skrętu w lewo pewnie pojawi się w tym miejscu, ale dopiero podczas przebudowy drogi 721, która najprawdopodobniej rozpocznie się już w przyszłym roku. Gotowy jest już projekt, a lada chwila wojewoda wyda ZRID umożliwiający realizację inwestycji. Potem ogłoszony będzie przetarg, a główne prace zostaną przeprowadzone pewnie latem przyszłego roku. W 2022 roku na przebudowę 5-kilometrowego odcinka drogi od ul. Julianowskiej w Piasecznie do ul. Skolimowskiej w Konstancinie-Jeziornie zabezpieczono w budżecie 19 mln zł, zaś w roku 2023 – 38 mln zł.

TW

5 KOMENTARZE

 1. To taka nasza powiatowa norma, najpierw zewnętrzny podmiot INWESTUJE pieniądze w światła które mają poprawić bezpieczeństwo na krzyżowaniu a potem zarządca drogi organizuje remont. Reasumując: wywalone pieniądze w błoto. Ile to już razy było tak, że robiono drogę a potem kanalizację w tejże drodze.

 2. Faktycznie niezły koras widać jak się traffic wyświetli.
  Jakim prawem byle sklepik może postawić sobie światła na drodze i blokować ruch? Takie rzeczy tylko w krajach trzeciego świata… Gonić to towarzystwo!

 3. „… W założeniu miały podnieść bezpieczeństwo na skrzyżowaniu…”
  ===================================
  Cel został osiągnięty. Jak samochody stoją w korku, to nie nie stwarzają niebezpieczeństwa. Czy ktoś kiedyś słyszał, żeby stojący samochód kogoś przejechał albo zderzył się z innym pojazdem? No właśnie.
  Ale u nas jak ktoś coś pożytecznego zrobi, to zaraz pojawiają się malkontenci. Nawet niemiecki koncern nie jest ich w stanie zadowolić, chociaż przecież dzieci im nie germani. Roszczeniowość, pieniactwo, nacjonalizm i germanofobia.

 4. Przepraszam ale co w tym artykule jest odkrywczego?
  Jakiś miesiąc temu było o wielkim świecie i społeczniku co światła wybudował a teraz problem z korkami ??
  Albo zwiększamy przepustowość skrzyżowania i liczymy się z okazyjnymi kraksami ( tak jak niedawno było na Dworcowej) albo robimy światła i zwiększamy bezpieczeństwo zmniejszając przepustowość.
  Nie ma innej opcji – dlaczego osobiście nie popieram kolejnych świateł na dk79 przy Żeromskiego i planowanych przez Starostę w Żabiencu

 5. Uważam, że te światła zdecydowanie poprawiły bezpieczeństwo wyjazdu zarówno ze Śniadeckich jak i ze sklepu. Przy takim natężeniu ruchu wyjazd czasami graniczył z cudem, a niestety większość kierowców nie przepuszczali innych, chcących włączyć sie do ruchu. Nie mówiąc o spokojnym i bezpiecznym przejściu przez pasy.

  Mam wrażenie, że to trochę szukanie pretekstu, żeby krytykować to co zostało zrobione.
  Przecież droga docelowo będzie przebudowywana i zapewne będą uwzględnione rozwiązania drogowe wpływające na poprawę przepustowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię