Światłowody wiszą na drzewach. O co w tym wszystkim chodzi?

11

PIASECZNO – Przyjedźcie do Głoskowa, u nas światłowody położone rok temu przez jedną z firm telekomunikacyjnych opierają się na drzewach. Nigdzie indziej czegoś takiego nie widziałem – mówi pan Wojciech, nasz czytelnik


Mężczyzna twierdzi, że kable znajdują się wzdłuż ulicy Millenium, także w rejonie szkoły.
Ta inwestycja na pewno nie jest w trakcie realizacji, bo przewody rozkładano w ubiegłym roku – argumentuje. – W wielu miejscach opierają się na gałęziach, a gdzieniegdzie można spokojnie do nich dosięgnąć.
Nasz czytelnik twierdzi, że taki sposób montażu światłowodu nie spełnia żadnych norm budowlanych.
– To zwykła partyzantka – dodaje. – Podobne obrazki widziałem jakiś czas temu w Tajlandii i Wietnamie. Ale my mieszkamy przecież w Europie…
Pan Wojciech uważa, że światłowody nie tylko stwarzają realne zagrożenie, ale też wpływają na estetykę całej okolicy.
W przyszłym tygodniu zamierzam poinformować o tym fakcie nadzór budowlany, chyba że sami wcześniej zajmą się tematem... – kończy.

TW

11 KOMENTARZE

 1. Z tego co się orientuje, światłowody napowietrzne są dużo tańsze i szybsze w realizacji. W przypadku prowadzenia takowego w ziemi, trzeba wykonać wykop, zachować odpowiednią głębokość, ewentualnie jeszcze zająć pas drogowy, co podwyższa koszty montażu. Więc inwestycja nie jest źle wykonana. Zawsze można napiąć kabel i koniec problemów.

 2. Panie Wojciechu, drzewa się wytnie albo skróci i będzie po problemie.
  Od razu poprawi się też estetyka, bez walających się liści.

 3. Nadzór budowlany to sobie może….
  To jest kabel Orange, na słupie Orange i ich majątek sieciowy
  Bez pozwolenia na budowę, zgłoszenia ani uzyskania pozwolenia od zarządcy drogi. Bo przecież na tych słupach zawsze były przewody a teraz kilka kolejnych dowiedzieliśmy. A jak się słup od tego cyrku złamie, to się słup wymieni….

 4. No i przez takich nadgorliwych ludzi , nadal mam 1 Mb internetu. Bo mu kable przeszkadzają. Cisną pana majtki, czy co? W Bułgarii na zad… miałem 200 MB już10lat temu. Bo tam nikomu kable nie przeszkadzały.

 5. Przecież to nie światłowody wiszą na drzewach tylko drzewo wrosło w światłowody.
  Kto nasadził drzewa pod linia telefoniczną?? i jakie to stwarza zagrożenie??

 6. Pan Wojciech bardzo zorientowany jeśli rozróżnia który z tych kabli słupowych jest światłowodem bez wchodzenia na nie chyba, że z drabinki sprawdzał zanim to zgłosił bo przecież też idą tam kable miedziane. Jeśli odległości miedzy słupami są wieksze niz 50m nie jest prosto zaciągnąć kabel na tyle aby nie zrobiło się wybrzuszenie po środku bo jak widać Pan W. stoi tam gdzie kable są najniżej aby najgorzej to wyglądało. Druga sprawa firma która zaciąga światłowód zawsze daje 2 lata gwarancji wystarczy do nich zadzwonić i poprawią, a nie siać popeline w sieci albo od razu do gazety napisać. Jeszcze Wójt czy kogo wy tam macie zawsze może wybudować kanalizacje teletechniczną ale jemu chyba te słupy nie przeszkadzają. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię