Święta to nie tylko prezenty

0

Boże Narodzenie to czas uwielbiany przez najmłodszych. Jednym z ulubionych świątecznych akcentów są oczywiście prezenty, które przynosi im Święty Mikołaj. O tym i innych świątecznych zwyczajach rozmawialiśmy z dziećmi z Przedszkola nr 4 przy ul. Fabrycznej w Piasecznie


Ola, 5 lat

Święty Mikołaj to taki pan, który daje prezenty, a pomagają mu w tym aniołki. Będę pisać do niego list, ale jeszcze nie wiem, co chciałabym dostać. Tu w przedszkolu on chyba robi wszystkim dzieciom zdjęcia i potem sprawdza, kto był niegrzeczny.
Wraz z tatą ubrałam już choinkę. Jest różowa i bardzo mi się podoba. Był też sztuczny śnieg i tata zrobił z niego na szybie śliczny obrazek z bałwanem.

Bartek, 5 lat

W ubiegłym roku dostałem auto sterowane pilotem. Wierzę w istnienie Św. Mikołaja bo on przynosi przecież prezenty. Kilka dni temu w liście do niego napisałem, że byłem grzeczny i chciałbym dostać pod choinkę grę FIFA 17. Wtedy będę mógł grać drużyną z Robertem Lewandowskim w składzie, bo to mój ulubiony piłkarz.

 

Hania, 6 lat

Święty Mikołaj był u nas wczoraj. Miał długi czerwony płaszcz. Pani Mikołajowa nazywa się Gwiazdeczka. Ma przepiękną suknię i ma też buty na obcasie ze złotymi ozdobami. Mam nadzieję, że jest jeden św. Mikołaj na każdy kraj. Czyli u nas jest jeden, ale we Francji i w Japonii też. Napisałam do niego list, ale może zrobi mi niespodziankę?
W święta najbardziej lubię jeść pierożki z kapustą i grzybami, bo są pyszne. Po nich z choinki zdejmujemy pierniki i też je zjadamy.

Amanda, 7 lat

Święty Mikołaj jest bardzo fajny, bo przynosi prezenty, ale tylko dzieciom. Ja w tym roku na pewno coś od niego dostanę. W liście poprosiłam go o torebkę na ramię, pościel Violetta, pokrowiec na smartfona i bardzo chciałabym nowe buty, ale muszą być różowe.
W domu mamy taką tradycję, że ubieramy choinkę w Wigilię. Wieszamy na niej cukierki, aniołki, bombki i lampki. Z potraw wigilijnych najbardziej lubię pierogi z grzybami.

Zuzia, 6 lat

Święta lubię za to, że mogę ubierać choinkę, nie tylko za prezenty. Na jej gałązki położymy specjalne dekoracje: kwiatki, kokardki oraz bombki. Przyjedzie też do nas kilka osób. Z wigilijnych potraw najbardziej lubię barszczyk, a kiedyś wsuwałam też śledzie z cebulką, bo były bardzo dobre.
Podobają mi się też renifery Św. Mikołaja. Jego sanie też są świetne.

Madzia, 5 lat

Lubię święta bo dostaje się prezenty i można się spotkać z rodziną, której dawno się nie widziało. Ja zobaczę się z braćmi Kubą i Karolem oraz wujkiem, ciocią, drugim wujkiem i dziadkiem z Olsztyna. Będziemy jeść kolację z poczęstunkiem wigilijnym. Zrobiłam już nawet z tatą pierniki, ubraliśmy też choinkę i w ogóle dom jest już tak odświętnie przygotowany.

Piotrek, 6 lat

W tym roku na święta jadę do babci, 160 kilometrów stąd. Lubię Boże Narodzenie, bo przychodzi Święty Mikołaj. Widziałem go kiedyś, jak wchodził do naszego domu i niósł prezenty. W tym roku powinien mi przynieść zestaw LEGO Technic i jeszcze jeden nieduży pojazd, który przewozi ładunki.

Ola, 5 lat

W święta przychodzi do mnie Mikołaj, ale wtedy, gdy śpię. On kładzie pod choinką różne fajne prezenty, ale tylko grzecznym dzieciom. Ja w tym roku nic nie broiłam, więc powinnam dostać lalkę.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię