Świetna promocja miasta na Targach Książki Historycznej

0

GÓRA KALWARIA Wczoraj rano w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęły się XXVII Targi Książki Historycznej. Obecne na nich jest także Muzeum Regionalne z Góry Kalwarii, które prezentuje kilka ważnych wydawnictw książkowych, przybliżających historię miasta


Górokalwaryjscy muzealnicy w towarzystwie swojego wnuka i wydanych książek w siedzibie muzeum w Górze Kalwarii

Targi organizowane są przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Stowarzyszenie Muzealników Polskich i Porozumienie Wydawców Książki Historycznej. Potrwają do niedzieli 2 grudnia (są otwarte od godz. 10 do 18). Podczas imprezy promowane są m.in. wydawnictwa książkowe oraz katalogi z kraju i zagranicy. Pośród liczących się na rynku wydawnictw historycznych znalazło się także stoisko Prywatnego Muzeum Regionalnego Bożeny i Wojciecha Prus-Wiśniowskich z Góry Kalwarii.
– Eksponujemy wydawnictwa książkowe, będące wynikiem współpracy z siostrą Małgorzatą Borkowską – mówi Bożena Prus-Wiśniowska. – Są to „Dzieje Góry Kalwarii”, „Vinea Christi” oraz „Sądownictwo Dworskie w Górze Kalwarii”. Materiały do tych publikacji książkowych zostały dostarczone autorce przez Muzeum Regionalne i Towarzystwo Miłośników Góry Kalwarii i Czerska, przy wsparciu finansowym gminy.
Wszystkie wydawnictwa promują Górę Kalwarię, jej historię i kulturę. Stoisko górokalwaryjskich muzealników znajduje się w boksie nr 109.
– Zapraszamy wszystkich serdecznie – dodaje Wojciech Prus-Wiśniowski.

TW

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię