Świetne otwarcie Krótkiej! Sukces naszych siatkarek

0

LESZNOWOLA Siatkarki Krótkiej Mysiadło znakomicie rozpoczęły ten sezon rozgrywek drugiej ligi. Najpierw we własnej hali pokonały 3:1 AZS Warszawa, a w tym tygodniu, w dramatycznych okolicznościach, Chemika Olsztyn na wyjeździe

Pomimo młodego wieku większości zawodniczek w drużynie z Mysiadła nie brakuje siatkarskiej jakości. Udowodniły to w dwóch pierwszych meczach. W spotkaniu z warszawiankami w dwóch pierwszych setach kibice nie zobaczyli jednak wielkiej siatkówki. Krótka, specjalnie się nie wysilając, wygrała – wykorzystując wiele prostych błędów rywalek – kolejno 25:20 i 25:21. Sportowe emocje zaczęły się jednak od trzeciej partii, kiedy to oba zespoły wrzuciły mocniejsze biegi. Dłuższe wymiany piłek i efektowne akcje zadziałały z początku na korzyść zawodniczek AZS, które wygrały trzeciego seta i prowadziły na początku czwartego. Krótka, nie chcąc jednak doprowadzić do tie-breaka, zmobilizowała się do jeszcze lepszej gry i ostatecznie nie pozostawiła przyjezdnym złudzeń kto był tego wieczoru lepszy.

Mecz w Olsztynie nasze zawodniczki zaczęły jednak słabo, od porażki do 21. W drugim secie na placu pojawiła się jednak grająca trener Michalina Tokarska, co pomogło młodym zawodniczkom z Mysiadła nabrać więcej pewności siebie i wygrać drugiego seta do 20. Niestety, kolejna partia znów padła łupem Chemiczek (do 21), ale Krótka walczyła do końca, wygrywając w czwartej odsłonie na przewagi (26:24) i zwyciężając ostatecznie, między innymi dzięki asom serwisowym Mai Kott, w tie-breaku (15:12).

– Mamy za sobą bardzo udany start, bo jeszcze nigdy nam się nie zdarzyło wygrać dwóch meczów z rzędu na początku sezonu – skomentowała Michalina Tokarska.

Kolejne spotkanie Krótka rozegra w hali CEiS w Mysiadle w sobotę 16 października o godzinie 18. Przeciwnikiem zespołu z Mysiadła będzie AZS UMCS Lublin.