Świetny start piaseczyńskich kickboxerów

0

PIASECZNO Pod koniec maja w Zawierciu odbyło się prawdziwe święto kickboxingu. Jak się okazało, były to największe w historii (pod względem frekwencji) Mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie, a swoją klasę sportową po raz kolejny potwierdzili zawodnicy z Piaseczna

Liczba uczestników rywalizujących w Zawierciu mogła robić wrażenie. Przez trzy dni na sześciu matach walczyło równolegle ponad tysiąc kickbokserów z blisko stu klubów z całej Polski.
Nie zawiedli zwłaszcza piaseczyńscy juniorzy, którzy wzięli udział we wszystkich dostępnych planszowych formułach kickboxingu. Po tytuł Mistrzyni Polski w formule Pointfighting w kat. -50 kg sięgnęła Felicja Kubicka. Złoty medal wywalczyła również Daria Niciporuk (Kick Light -55 kg), która – żeby osiągnąć swój cel – musiała pokonać dwie bardzo wymagające rywalki – Oliwię Czader z Bielska-Białej i Julię Szyjkowską z Obrowa. Świetny debiut w formule Kick Light na imprezie tej rangi odnotowała z kolei Weronika Błażejewicz, która mogła wracać do Piaseczna z brązem. Znakomitą formę w tym sezonie potwierdził w Zawierciu Sebastian Jędraś, który do dwóch tytułów Mistrza Polski (LC i KL) dorzucił jeszcze srebrny medal PF w kategorii do 84 kg.
– Sebastianowi zabrakło tylko jednej wygranej, aby w tym roku zdobyć złote medale Mistrzostw Polski we wszystkich formułach w Kickboxingu – zaznacza Marcin Pałuba, prezes KS X Fight Piaseczno.
Co ciekawe, oba finały tej samej kategorii były niejako wewnętrzną sprawą piaseczyńskiego klubu – w obu Piotr Sieliwoniuk minimalnie przegrał ze swoim kolegą Sebastianem i musiał zadowolić się dwoma srebrnymi medalami.
W gronie seniorów bezkonkurencyjna była natomiast Natalia Woińska, która w turnieju Grand Champion (bez podziału na kategorie wagowe) w formule Pointfighting zdobyła pierwsze miejsce, a oprócz tego w swojej kategorii wagowej wywalczyła srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski. O świetnej formie mogą też mówić nasi bardziej doświadczeni mistrzowie – Mastersi Mariusz Niziołek i Michał Bocheński wygrali w Zawierciu wszystkie swoje pojedynki.
– Medale zdobyte przez naszych zawodników pozwoliły na zwycięstwo w klasyfikacji klubowej w grupie wiekowej juniorów oraz Seniorów i Mastersów – podsumowuje mistrzostwa Marcin Pałuba. – KS X Fight po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszy w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię