Świetny start pływaków MKS Piaseczno w Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska.

0

PIASECZNO W ubiegły weekend 6-cio osobowa grupa pływaków z MKS Piaseczno wystartowała w Letnich Mistrzostwach Dolnego Śląska, będących zarazem Memoriałem im. Andrzeja Wernera. W dwudniowych zmaganiach rywalizowało ponad 400 zawodników, wśród których byli reprezentanci Polski na sierpniowe Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Paweł Juraszek i Klaudia Naziębło.

 

Świetnie spisali się w tych zawodach pływacy z MKS Piaseczno, którzy rywalizowali w kategorii seniorskiej, choć są jeszcze juniorami.

Trzykrotnie na najwyższym podium stawała Aleksandra Bałda, która dominowała w konkurencjach stylu klasycznego. Kolejno wygrała „pięćdziesiątkę” uzyskując czas 33,71 s., „setkę” w czasie 1;13,73 s. Na ostatnim najdłuższym żabkarskim dystansie 200 m ustanowiła wartościowy rekord życiowy wynikiem 2;41.93 s., który jest także nowym rekordem klubu w kat. open.

Nasza druga żabkarka Zosia Har płynęła na tych samych dystansach co Ola zajmując odpowiednio 7, 5 i 4 lokatę, poprawiając na każdym pływanym dystansie swoje najlepsze osiągnięcia. Szczególnie wartościowe wyniki Zosia uzyskała na 50 m żabką – 34.80 s i 200 m st. klasycznym 2;45.01 s.

Trzecia nasza pływaczka Oliwia Samoraj – specjalizująca się w stylu dowolnym wywalczyła 3 medale. Zdobywając srebrny medal na 800 dowolnym, poprawiła swoją „życiówkę” o ponad 5 sekund. Uzyskany wynik 9;36.62 s. jest nowym seniorskim rekordem MKS Piaseczno na tym dystansie. Oliwia świetnie popłynęła także w konkurencji 200 m st. dowolnym, uzyskując wynik lepszy od swojego rekordu życiowego (2;11.05 s.), nagrodzony 3 miejscem na podium. W kolejnym starcie na 400 m kraulem zdobyła także brązowy medal.

Wśród naszych chłopców trzy brązowe medale „wypływał” na dystansach: 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym Franek Sobieszek. Wystartował on również w konkurencji 400 m stylem dowolnym znacznie poprawiając swój rekord życiowy i ustanawiając jednocześnie nowy rekord klubu– 4;25.60 s. Franek w tych zawodach występował bezpośrednio po ponad dwutygodniowej przerwie w treningach spowodowanej chorobą. Jego forma jednak cały czas rośnie.

Okazję do bezpośredniej rywalizacji z najszybszym polskim pływakiem Pawłem Juraszkiem, posiadającym już kwalifikację olimpijską do Tokio, miał Wiktor Tkacz. Tym razem przegrał jeszcze ze starszym, utytułowanym rywalem, ale uzyskał świetne rezultaty w kraulowych sprintach na dystansach: 50 m , który pokonał w 24,34 s. oraz 100 m., który ukończył z nowym seniorskim rekordem klubu -54;26 s. Wiktor poprawił jeszcze trzykrotnie swoje rekordy życiowe. 50 m motylkiem przepłynął w 26,56 s., 50 m żabką w 31,69 s., zaś 100 m tym stylem zakończył na drugim miejscu z wynikiem 1;10.52 s.

Dobre starty w zawodach odnotował trzeci z naszych pływaków Krzysztof Kasprzak, którego forma systematycznie rośnie. Tym razem wyraźnie poprawił swoje najlepsze osiągnięcie w stylu motylkowym pokonując odcinek 50 m w czasie 27,88 s.

W sumie na Mistrzostwach Dolnego Śląska ekipa z Piaseczna zdobyła 10 medali co dało 2 miejsce w rankingu uwzględniającym liczbę zdobytych krążków (3 złote, 2 srebrne, 5 brązowych) za gospodarzami z MKS Juwenia Wrocław. Pływacy MKS-u poprawili 5 seniorskich rekordów klubu a także 14 razy poprawiali swoje najlepsze osiągnięcia personalne. To dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów 16 i 17 lat, które w połowie lipca odbędą się w Warszawie i Bydgoszczy. Tam nasza pływacka młodzież, prowadzona na co dzień przez trenerów Małgorzatę Michalską i Gabriela Turczyńskiego, zapowiada walkę o medale i nowe rekordowe osiągnięcia . Życzymy powodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię