PIASECZNO Tradycją jest już to, że co roku w kwietniu w Domu Kultury w Piasecznie odbywa się Piaseczyński Festiwal Piosenki Angielskiej. Patronat nad dwunastą edycją imprezy, której pomysłodawcą jest nauczyciel języka angielskiego Filip Łopuski, objął Kurier Południowy


Dwunasta edycja festiwalu odbyła się w dwóch etapach. Pierwszy z nich przeprowadzony został w szkołach powiatu piaseczyńskiego, a późniejszy finał w Domu Kultury wyłonił zwycięzców całego festiwalu. Uczestnicy, których było łącznie 51, podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych, uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjaliści.
Młodych artystów oceniało jury w składzie: Natalia Bobińska – muzyk, reżyser filmowy, Magdalena Kazimierczyk – metodyk nauczania języków obcych, tancerka, Tomasz Korczak – właściciel studia nagrań i Agnieszka Behnan – pracująca jako Native Speaker w Szkole Języków Obcych Spot.

Wśród klas 1-3 najlepsza okazała się być Małgorzata Matysiak ze „Szkoły marzeń” za piosenkę „People help the people”, wśród klas 4-6 Nicole Kozicka i Ewa Odrowąż-Coates z ZS z Baniochy za utwór „Like I’m gonna lose you”, a wśród najstarszych Lena Lipiecka ze „Szkoły marzeń” za kompozycję „When I was your man”. Jury przyznało również wyróżnienia i nagrody specjalne, które wręczyły wspólnie wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak i członkini zarządu powiatu piaseczyńskiego Katarzyna Paprocka.

– Celem festiwalu, oprócz rozwijania talentów muzycznych, jest wzrost motywacji do nauki języków obcych – mówi Małgorzata Miernecka ze szkoły językowej Spot, jednego z organizatorów imprezy. – Co roku staramy się również aby festiwal umożliwiał nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z innych szkół mających podobne zainteresowania. Zależy nam na tym żeby popularyzować pozytywne sposoby spędzania czasu wolnego.. Życzymy wszystkim uczestnikom aby ich pasje muzyczne dalej się rozwijały i mamy nadzieję, że uda im się wypłynąć na szerokie wody. Bardzo dziękujemy uczniom, nauczycielom i rodzicom za wkład włożony w przygotowanie piosenek. Zapraszamy za rok.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię