Święto Niepodległości w Piasecznie w nowej odsłonie

0

PIASECZNO W tym roku, oprócz tradycyjnych obchodów Święta Niepodległości pod ratuszem, dla mieszkańców przygotowano również nową imprezę okolicznościową w Parku im. Książąt Mazowieckich

Główną atrakcją wczorajszego Pikniku Niepodległościowego przy strefie sportowej w parku były pokazy musztry konnej oraz broni w wykonaniu Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. Płk. Jana Kozietulskiego, podczas których można było się dowiedzieć wielu historycznych faktów o tym jak kiedyś funkcjonowała polska kawaleria.

Dużym powodzeniem cieszyła się również gra terenowa oraz animacje i gry planszowe przygotowane przez harcerzy z Hufca ZHP Piaseczno. Kolejki ciągnęły się też do darmowej grochówki i karuzeli dla dzieci w wieku przedszkolnym, a czas umilił wszystkim obecnym występ okolicznościowego zespołu instrumentów dętych.


Fajnie, że wreszcie, oprócz składania kwiatów, coś się w Piasecznie dzieje w Święto Niepodległości – cieszyła się jedna z mieszkanek, która przyszła na piątkowy piknik z córką. – Nie musimy już jeździć 11 listopada do Warszawy.

Tego dnia nie sposób było narzekać na nudę. Ci nieco młodsi chętnie brali udział w animacjach cyrkowych i podwórkowych prowadzonych przez artystów EDU-ART. W prezentowanym przez nich programie znalazły się: skakanki, szczudła, hula-hop, gry i zabawy zręcznościowe, duże i małe bańki mydlane, balonowe szable i miecze oraz balonowe zoo. Dzieci były także oprowadzanie na koniach przez uczniów z Technikum Hodowli Koni ZS NR 3 w Piasecznie oraz uczestniczyły w animacjach i warsztatach rękodzielniczych przygotowanych przez instruktorów Centrum Kultury w Piasecznie.

Uwagę zwracali też, przebrani w dawne stroje, piaseczyńscy seniorzy zapraszając do Retro Saloniku Niepodległościowego, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w nietypowej garderobie i z nietypowymi rekwizytami.
Myślę, że impreza spodobała się mieszkańcom i w przyszłym roku podobny Piknik Niepodległościowy znów się odbędzie – zapowiedział, obecny na wydarzeniu, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię