Święto piwa na zamku w Czersku

1

GÓRA KALWARIA Już tradycją stały się imprezy na zamku w Czersku pod znakiem dobrego piwa. Właśnie w ten weekend na zamek zjechały browary, aby w plenerze zaprezentować swoje wyroby.

Weekend Dobrego Piwa w Czersku rozpoczął się już wczoraj. Jeśli nie macie jeszcze planów na niedzielę, a jesteście wielbicielami tego złocistego napoju, musicie się wybrać.

Marchewkowe, pomidorowe czy z buraków – takich kraftów pewnie jeszcze nie próbowaliście, a uwierzcie naprawdę warto. Dobre rzemieślnicze piwa w zamkowym plenerze i w rytm muzyki zespołu Air Band.

Tradycyjnie będzie można również spotkać się z rekonstruktorami i posłuchać opowieści o minionych czasach. W programie m.in.: realia IX-XI w., kuchnia, rzemiosło czy obozowiska.

Wśród browarów znajdziecie: Brovarka, Perun, Piwo z Żuka, Brovca, Nook i
Huzar

W programie imperezy:
– możliwość zakupu piw rzemieślniczych, zamkowych i niszowych
– panele dyskusyjne i prelekcje (historia browarnictwa, nowe trendy),
– panele degustacyjne, edukacja piwna (dowiecie się m.in. jak degustować piwo oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem)

1 KOMENTARZ

 1. „Marchewkowe, pomidorowe czy z buraków – takich kraftów pewnie jeszcze nie próbowaliście, a uwierzcie naprawdę warto”
  ==========================
  Redaktor bezet próbował i przeżył?
  Gratulacje! 🙂
  Które najbardziej trzepało i ryło mózg?
  To z buraków? Cukrowych czy pastewnych?

  P.S. Obejrzałem filmik i zaintrygowało mnie to piwo z ogórka. Jak z kiszonego, to to musi być hardkor. Stanowczo chcę tego spróbować! Czy redaktor bezet mógłby ustalić, gdzie taki wynalazek można nabyć (nie mogę dziś udać się do Czerska, bo akurat piwo wypiłem :))?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię