Święto Wojska Polskiego w naszym regionie

0

W najbliższy wtorek 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. W Górze Kalwarii i Piasecznie z tej okazji odbędą się uroczystości. W Konstancinie-Jeziornie koncert

Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, obchodzimy 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Święto zostało wprowadzone ustawą Sejmu z 30 lipca 1992 r.

Program uroczystości w Piasecznie:

9:30 – cmentarz parafialny w Piasecznie, kwatera wojenna 1939 – 1945. Ogródek niepodległościowy, róg ul. Kościuszki i Sienkiewicza.

Złożenie wiązanek przez władze samorządowe

10:00 – Msza św. za Ojczyznę w kościele św. Anny w Piasecznie
11:00 – Plac przed ratuszem. Hołd pamięci pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego.

Złożenie wiązanek, zapalenie zniczy, wystąpienia okolicznościowe

16.00 – Piknik związku kombatantów i byłych więźniów politycznych w Jastrzębiu.

Program uroczystości w Górze Kalwarii:

9:45 Zbiórka pocztów sztandarowych przed Ratuszem Miejskim i przemarsz do Kościoła Parafialnego
10.00 Msza Św. W intencji Żołnierzy poległych za Ojczyznę
11.00 Przejście pocztów i delegacji na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz złożenie wiązanek w hołdzie poległym Obrońcom Ojczyzny

Koncert w Konstancinie-Jeziornie

Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku uświetni występ konstancińskiego Big Bandu Rondo.
Podczas koncertu usłyszymy pieśni i piosenki patriotyczne oraz wojskowe z różnych okresów walk o niepodległość. Zespół powstał w 2003 roku, początkowo jako orkiestra dęta przy ochotniczej Straży Pożarnej w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Rondo Konstancin. W jego skład wchodzi kilkunastu zawodowych muzyków. Wykonuje muzykę marszową, patriotyczną, religijną, znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland.
Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w amfiteatrze w Parku Zdrojowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię