Świętujemy Dzień Unii Europejskiej

0

PIASECZNO Dziś piaseczyński Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct odwiedzały zarówno dzieci, jak i dorośli. Na wszystkich czekały liczne atrakcje i niespodzianki


Od marca Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Piaseczno funkcjonuje w dawnej kwiaciarni na rogu ul. Puławskiej i Jana Pawła II, w samym centrum miasta. To właśnie tu zastaliśmy we wtorkowe popołudnie grupę dzieci z Przedszkola nr 10, które ochoczo malowały sobie buźki, puszczały bańki i grały w Europejskie Koło Fortuny. – W związku z wypadającym 9 maja Dniem Unii Europejskiej, prowadzimy akcję „od juniora do seniora” – poinformowała nas Honorata Kalicińska, doradczyni burmistrza kierująca punktem. – Promujemy zdrowy styl życia, zachęcając dzieci do jedzenia owoców. Dla starszych przygotowaliśmy m.in. badanie składu ciała i ćwiczenia prozdrowotne. Na miejscu są też dietetyk i trener personalny.

Zapytaliśmy Honoratę Kalicińską, jak ocenia nową lokalizację punktu.
– Jest ona zdecydowanie lepsza – mówi bez namysłu. – Większość osób, które do nas przychodzą, to przedsiębiorcy starający się o dodatkowe środki na prowadzenie działalności lub osoby planujące założenie firmy i zainteresowane dotacjami unijnymi. Ale odwiedzają nas też mieszkańcy, którzy wyjeżdżają do krajów Unii i mają różne pytania, m.in. dotyczące zdrowia czy przepisów prawa.

Dziś punkt odwiedzili także wiceburmistrzowie Piaseczna Daniel Putkiewicz i Hanna Kułakowska-Michalak.
– O święcie Unii przypominamy także w gminie, gdzie na wszystkich interesantów czekają niebieskie krówki i żółte tulipany – zapraszał Daniel Putkiewicz. – Zachęcam wszystkich do świętowania Dnia Unii Europejskiej. Im lepiej ją poznamy, tym będzie mniej wątpliwości wynikających z z naszej przynależności do wspólnoty.

Tomasz Wojciuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię