Świt przyjechał i dał nam łupnia

PIASECZNO Aż 0:6 przegrał w sobotę 11 lutego MKS Piaseczno z trzecioligowym Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. To najwyższa porażka piasecznian w serii zimowych sparingów. Tym bardziej dotkliwa – bo odniesiona na własnym boisku

Piłkarze Świtu pierwszego gola zdobyli już w 8. minucie, gdy napastnik Nowego Dworu przelobował wychodzącego z bramki Wąszewskiego. Sędzia jednak nie uznał bramki z powodu spalonego. Już niespełna minutę później Świt strzelił drugiego gola i w tym przypadku nie mogło być mowy o spalonym.

W 15. minucie było już 0:2. Co prawda Radek Wąszewski obronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki był już bezradny. Sześć minut później potężne uderzenie zza pola karnego trafiło w prawy słupek, rywale zdołali przejąć piłkę i zdobyli trzeciego gola.

Nie lepiej było w drugiej połowie spotkania. Nie pomogło aż sześć zmian w naszej drużynie. Niespełna dwie minuty po gwizdku sędziego, nowodworzanie z zimną krwią wykorzystali fatalne błędy piasecznian i prowadzili już czterema bramkami.

W 53. minucie wiatru w żagle złapali biało-niebiescy tworząc pierwszą groźną sytuację. Bramkarz Świtu był jednak czujny i zdołał wybić piłkę. Trzy minuty później nowodworzanie przeprowadzili szybką kontrę i skarcili MKS po raz piąty.

Wynik meczu na 0:6 został ustalony w 65. minucie gdy goście zdobyli efektownego gola z 17 metrów. W końcówce spotkania mieliśmy jeszcze dwie okazje do strzelenia honorowego gola, ale żadnej nie potrafiliśmy wykorzystać.

Kolejny, przedostatni już sparing MKS-u Piaseczno przed rundą wiosenną sezonu 2016/2017, odbędzie się w sobotę (18 lutego) o godzinie 11.00. Przeciwnikiem będzie Podlasie Sokołów Podlaski.

MKS Piaseczno 0 : 6 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Bramki: 2x Maciejewski, Wolski, Drewnowski, Kozłowski, Basiuk

Skład: Wąszewski (46′ Drązikowski) – Mińkowski, Michalak, Majewski, F.Jadacki (46′ Dobies) – Breś (46′ Grodzki), A.Szewczyk (46′ Dylewski) – Matulka (63′ Ł.Krupnik), Ł.Krupnik (46′ Witkowski), Bubiec (46′ Bylak) – Włodarczyk