PIASECZNO W zeszłą sobotę w kościele w Józefosławiu odbył się trzeci koncert w ramach Festiwalu im. Witolda Maliszewskiego. Ostatnie spotkanie z muzyką mistrza już jutro

Festiwal jest cyklem koncertów muzyki klasycznej dedykowanych piaseczyńskiemu kompozytorowi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Tym razem piaseczyńskiej publiczności zaprezentował się kwartet Camerata w składzie: Włodzimierz Promiński – I skrzypce, Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce, Piotr Reichert – altówka i Roman Hoffmann – wiolonczela. Program koncertu nawiązywał do pedagogicznej działalności Witolda Maliszewskiego, którego jednym z najwybitniejszych uczniów był Witold Lutosławski. W trakcie występu wykonano dzieła obu kompozytorów.

A już najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni koncert w ramach tegorocznej edycji imprezy. Usłyszymy polską muzykę chóralną w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod dyrekcją Michała Dąbrowskiego. Koncert w Kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych (ul. Modrzewiowa 2) w Zalesiu Dolnym poprowadzi Malina Sarnowska. Początek o godzinie 19:15.

Wstęp wolny.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię