Sytuacja szpitala w Piasecznie. Co z porodówką?

0

PIASECZNO Decyzją Ministra Zdrowia na wniosek Wojewody Mazowieckiego szpital św. Anny w Piasecznie został zobligowany do zapewnienia 21 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Odział dla pacjentów zmagających się z koronawirusem zostanie otworzony w wydzielonej części szpitala, oddzielonej od pozostałych chorych i dysponującej oddzielanym wejściem. Dzięki temu mieszkańcy naszego powiatu zyskają pomoc w przypadku zakażenia koronawirusem, zachowując niezakłócony dostęp do dotychczasowych usług szpitala. Ze względu na to, że odział covidowy dysponuje oddzielnym wejściem, pozostali pacjenci nie odczują zmian organizacyjnych w szpitalu.

Uruchomienie łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wymaga dodatkowego wyposażenia, część zakupów już została zrealizowana, również przy ogromnym zaangażowaniu mieszkańców Piaseczna oraz firm zlokalizowanych w Piasecznie, którzy wspierają szpital w tym trudnym okresie epidemii, za co dyrekcja bardzo dziękuje.

W związku z uruchomieniem oddziału i oddelegowaniem personelu lekarskiego i pielęgniarskiego do tego obszaru, została podjęta decyzja o wstrzymaniu planowych zabiegów. Powyższa decyzja jest podyktowana również nie wystarczającym zabezpieczeniem szpitala w reduktory tlenu. W szpitalu będą wykonywane zabiegi pilne oraz w trybie ostrym. Planowe zabiegi zostaną uruchomione gdy tylko będzie dostępny personel bloku operacyjnego oraz reduktory tlenu, tak aby zabiegi były wykonywane w odpowiednim zabezpieczeniu.

CZYTAJ TAKŻE:  8. Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie

Porody rodzinne

Uruchomienie oddziału covidowego nie wpłynie na odbywające się w naszym szpitalu porody. Już na początku pandemii, w marcu br., szpital zadbał o to, aby oddzielić izbę przyjęć dla pacjentek rodzących od pozostałych pacjentów – m. in. poprzez oddzielne wejście dla kobiet ciężarnych. Dzięki temu w porodach, mimo wzrastających rygorów sanitarnych, wciąż mogą brać udział tatusiowie.

Podjęte wiosną zmiany okazały się być adekwatne do sytuacji, co nalazło odzwierciedlenie w liczbach.

Od początku pandemii w naszym szpitalu przyszło na świat o 1/3 więcej noworodków niż w tym samym okresie w poprzednich latach, w sposób absolutnie bezpieczny dla mam, dzieci i tatusiów. – oświadcza dyrekcja Szpitala św. Anny w Piasecznie Placówka robi wszystko, aby nic w tej kwestii się nie zmieniło. Poród to czas, kiedy kobieta potrzebuje stabilizacji i przewidywalności, aby czuła się bezpiecznie, co w pełni zapewnia placówka w Piasecznie. Chcąc zapewnić komfort rodzącym, szpital m. in. oferujemy wiele form łagodzenia bólu, gaz rozweselający (entonox), Tenss i wspaniałe wanny do imersji wodnej, jak również możliwość kangurowania noworodków, które przyszły na świat po cięciu cesarskim.

Jak działa przychodnia

Bez zmian funkcjonuje również przychodnia przyszpitalna, w której pacjenci mogą skorzystać z konsultacji w ponad 20 poradniach, zarówno w placówce jak i w formie teleporady. Dla pacjentów przychodni uruchomiliśmy dodatkowe, oddzielne wejście.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwójny podbródek? ONDA sobie z nim radzi

– Jesteśmy przekonani, że podjęte działania są właściwe dla aktualnej sytuacji. Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań aby realizować świadczenia medyczne na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.- oświadcza dyrekcja placówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię