Szczepienia nauczycieli, kto jest uprawniony? Jak się zarejestrować?

2

POWIAT W poniedziałek 8 lutego ruszyła rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek 12 lutego. Uprawnionych do szczepień w tej grupie jest ok. 430 tys. osób.

 


Kto może się zaszczepić?

W pierwszej grupie szczepionkę będą mogli przyjąć:

 • opiekunowie w żłobkach, klubach dziecięcych, dzienni opiekunowie, a także pracownicy placówek pieczy zastępczej,
 • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
 • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
 • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
 • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
 • nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
 • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
 • kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Nie będzie możliwe zarejestrowanie nauczycieli i innych osób w wieku 60 lat lub więcej, czyli urodzonych przed 1962 rokiem. Nauczyciele, którzy mają 60 lat lub więcej będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna. Informacja o terminie i sposobie rejestracji zostanie dyrektorom przekazana w późniejszym terminie.

Mam nadzieję, że do końca lutego uda się nam zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do szczepienia kolejnych grup z 1c, czyli służb mundurowych – informował Michał Dworczyk, szef KPRM.

Zgłoszenie na szczepienie – jak to zrobić?

Żeby proces szczepienia nauczycieli przebiegał sprawnie i szybko wprowadzono specjalny system zgłoszeń dla tej grupy uprawnionych. Każdy, kto będzie chciał przyjąć szczepionkę przeciwko Covid-19:

 1. zgłasza się do pracodawcy (dyrektora, kierownika placówki, w której jest zatrudniony);
 2. pracodawca wypełnia przeznaczony do tego celu formularz i przekazuje go do szpitala węzłowego;
 3. pracodawca ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia;
 4. pracodawca przekazuje nauczycielom termin oraz miejsce szczepienia.

Szczepienia będą odbywały się w najbliższym szpitalu węzłowym, którym w przypadku Piaseczna jest Szpital Św. Anny. i powinny rozpocząć w drugim tygodniu lutego. O terminie szczepień nauczyciele będą informowani najprawdopodobniej przez punkt szczepień.

Rejestracja – dwa formularze

Rejestracja nauczycieli na szczepienie zaczęła się  w poniedziałek 8 lutego o godz. 8:00. Pedagodzy będą zgłaszani przez pracodawcę za pośrednictwem dwóch formularzy. Dla pracowników żłobków oraz instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 dostępny będzie formularz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dla pozostałych uprawnionych z tej grupy – SIO, czyli System Informacji Oświatowej.

Ważne! Formularze będą wypełniane przez dyrektorów/kierownictwo placówki, którzy przekażą dane do SIO. Dzięki temu system komputerowy wygeneruje e-skierowania uprawniające do przyjęcia szczepionki.

 

Pierwsze szczepienia 12 lutego!

Pierwsze szczepionki zostaną podane chętnym w piątek 12 lutego.

 

Źródło; gov.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię