PIASECZNO Posłowie Nowoczesnej odwiedzą 10 lutego gminy wytypowane do włączenia w skład metropolii warszawskiej. Rzeczniczka partii zapowiedziała, że o godz. 9 Ryszard Petru spotka się z burmistrzem Piaseczna i jego zastępcą


„Nic o nas bez nas. Solidarni z samorządem” – tak nazywa się najnowsza akcja Nowoczesnej związana z forsowaną przez posłów partii rządzącej ustawą o powstaniu tzw. nowej Warszawy.

– Pomimo, iż planowane zmiany miałyby dotyczyć powiatów położonych w sąsiedztwie stolicy, wszyscy posłowie koła Nowoczesnej zdecydowali się wesprzeć mieszkańców oraz samorządowców w ich prawie do samostanowienia. Nowoczesna nie zgadza się z lekceważeniem głosu społeczeństwa w debacie, bo to ludność lokalna poniesie największe koszty zmian związanych z samorządem, a to jej dobro powinno być nadrzędnym celem każdej zmiany – mówi Aleksandra Bednarek z Nowoczesnej.

Spotkania odbędą się w 24 miejscowościach, której władze wyraziły chęć na podjęcie rozmów. Panią wójt Lesznowoli o godz. 8 odwiedzi poseł Paweł Pudłowski.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię