Szersza Puławska. Wiemy, kiedy rozpoczną się prace

7

PIASECZNO W 2019 roku został przebudowany wiadukt kolejowy nad ulicą Puławską przy hotelu DeSilva. Miało to umożliwić poszerzenie Puławskiej o trzeci pas ruchu w obydwu kierunkach. GDDKiA właśnie rozpisała przetarg na to zadanie


Przymiarki do poszerzenia Puławskiej o dodatkowy pas ruchu na odcinku około 450 m (od ulicy Energetycznej do Syrenki) trwają od kilku lat. Kiedy w 2019 roku przebudowano wiadukt kolejowy, wszyscy spodziewali się, że lada moment rozpocznie się lanie asfaltu. Tymczasem inwestycja została wstrzymana na kolejne dwa lata. Wszystko wskazuje na to, że przeszkodą był brak pieniędzy.
– W drugiej połowie grudnia 2020 roku otrzymaliśmy środki na realizację tej inwestycji – poinformowała nas kilka miesięcy temu Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Przygotowujemy dokumentację do ogłoszenia przetargu na wybór wykonawcy.
Przetarg udało się ogłosić 20 maja, a oferty mają być przyjmowane do 8 czerwca. Jak nie będzie odwołań, umowa z wykonawcą ma zostać podpisana po wakacjach, a przebudowa drogi ruszy jesienią.

CZYTAJ TAKŻE:  Otworzą Puławską, przejadą autobusy

TW

7 KOMENTARZE

  1. Czyli zamiast budować w lato kiedy ruch jest mniejszy to zwężą Puławską na jesieni jak wszyscy wrócą do pracy i szkoły. Brawo wy!

  2. Oczywiście… Na nowy rok szkolny po pandemii. Idioci! Jakby nie można było “wcelować” w wakacje, jak i tak już 2 lata czekamy.

  3. Środki pozyskali w drugiej połowie grudnia 2020 roku. Czyli ,, popracują,, w banku przez rok i dopiero zostaną wykorzystane. To potrzebna ta szersza droga czy nie?

    • Po co droga rowerowa skoro i tak część rowerzystów będzie jeździła jezdnią. Tak jak się to dzieje obecnie na odcinku od Energetycznej do Karczunkowskiej.

  4. Ja myślę że wszystkie firmy budowlane, cała branża będą czekać w firmach 10 miesięcy żeby budować przez 2 wakacji. Budują źle, nie budują też źle. Zastanówcie się ludzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię