PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Po dekadzie zastoju, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabrała się za przygotowanie rozbudowy szosy krajowej nr 79. Szersza droga ma być gotowa na przełomie lat 2024 i 2025


Warszawski oddział GDDKiA wśród planów na rok 2018 zamieścił także opiewający na 2,6 mld zł dział „rozbudowy”. W katalogu wymienionych inwestycji znajduje się przebudowa szosy krajowej nr 79 na odcinku Piaseczno-Góra Kalwaria. Jak informuje nas Marta Małęczyńska z oddziału Dyrekcji, dla tego przedsięwzięcia już został przygotowany program inwestycyjny, który następnie przekazano do centrali GDDKiA, a ta z kolei przesłała go do Ministerstwa Transportu, który „ma wydać uzgodnienie”.

– Łączny koszt inwestycji we wspomnianym programie inwestycji został oszacowany na około 413 mln zł – dodaje Marta Małęczyńska.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, do lata – jesieni 2020 ma trwać uzyskiwanie decyzji środowiskowej dla inwestycji. Mniej więcej za 3,5 roku GDDKiA chciałaby podpisać umowę z wybraną firmą na projekt i budowę szosy. Prace miałyby potrwać do przełomu roku 2024 i 2025.
Wstępny projekt przewiduje że roboty obejmą odcinek szosy od skrzyżowania ul. Puławskiej i Syrenki w Piasecznie do początku powstającej właśnie obwodnicy Góry Kalwarii. Zamiary drogowców są takie, że powstaną dwie jezdnie (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku), a gdzie trzeba bezkolizyjne skrzyżowania, przejścia dla zwierząt i ekrany akustyczne.

Przygotowania do rozbudowy tej jednej z najbardziej ruchliwych i zakorkowanych dróg w powiecie trwały wiele lat, aż w końcu wszystkie uzyskane decyzje oraz projekty kilka lat temu straciły ważność i trafiły do kosza. Z tego względu dokumentację trzeba przygotować od podstaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię