Sześć medali pojechało do Piaseczna

0

PIASECZNO KICKBOXING W Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w formule kick-light, w których rywalizowali ze sobą zarówno juniorzy, seniorzy, jak i weterani

W zawodach w województwie podkarpackim wystartowały łącznie 74 kluby, które zgłosiły do udziału 305 kickboxerów. Na imprezie tej rangi oczywiście nie mogło zabraknąć i przedstawicieli Piaseczna. X Fight wystawił 13-osobową reprezentację, która – tradycyjnie – nie zawiodła wysokich sportowych oczekiwań.

Po dwóch dniach zmagań w Jarosławiu Piaseczno miało już na swoim koncie pięć medali – w tym trzy złote (i jednocześnie tytuły Mistrzów Polski), a także jeden srebrny i dwa brązowe. Fantastyczną formę pokazali zwłaszcza Mistrzowie Polski. Daria Niciporuk wszystkie swoje walki wygrała przed czasem. W pierwszej walce pewnie pokonała Zuzannę Skolimowską z UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria już w pierwszej rundzie. W kolejnym pojedynku nie dała z kolei szans Justynie Cymmerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek), rozbijają jej noc i uniemożliwiający tym samym dalszą rywalizację. W finale Daria zdominowała z kolei Zuzannę Gaczyńską z KSW Szczecinek, choć pod koniec drugiej rundy nasza zawodniczka skręciła kostkę, ale dzielnie wytrwała do końca z kontuzją i ostatecznie wygrała na punkty.

Sebastian Jędraś w pierwszej walce w turnieju pokonał natomiast pewnie na punkty Bartłomieja Laska (Klub Wallhala Mińsk Mazowiecki), a w finale Wiktora Działocha (LZS POPRAWA Siedlików), prezentując przy tym szeroki wachlarz skutecznych technik. Z pewnością niezwykle miło będzie także wspominać pobyt w Jarosławiu Mikołaj Dąbrowski, który przebojem przebił się do finału, pokonując po drodze dwóch wymagających rywali – Rogera Garbaczewskiego (TKKF Ognisko Siedleckie Siedlce) i Rafała Dobiesa (LKS Puncher Płock). Sportową klasę przypieczętował w fantastycznym pojedynku z Nikodemem Bigusem (Rebelia Kartuzy), a jego występ zapewnił mu nie tylko tytuł Mistrza Polski kick-light w kategorii do 79 kg, ale i wybór na najlepszego zawodnika turnieju spośród seniorów.

Bardzo dobre wrażenie po swoich walkach pozostawił również Patryk Glinka, który – razem z Rafałem Wójcikiem – wystartował w najliczniej (20 zawodników) obsadzonej kategorii wagowej – do 69 kg.

Patryk w pierwszym pojedynku pokonał Pawła Madziara (Siedlecki Klub Sportowy Gladiator) , w kolejnym starciu wygrał z Marcinem Zasadą (Klub Sportowy Mistral Wojkowice) i wszedł do strefy medalowej – mówi Mariusz Niziołek z KS X Fight Piaseczno. – W 1/2 finału, po dobrej walce, przegrał niestety z Sławomirem Malikiem (SKF Boksing Zielona Góra ) i musiał zadowolić się brązowym medalem Mistrzostw Polski.

Utytułowana Oliwia Ściągaj, rozpoczynająca dopiero przygodę ze sportem seniorskim, wywalczyła brązowy medal. Najpierw, w przedwalce, pewnie pokonała Gabrielę Sadkowską (Ninja Academy Warszawa) przez przewagą techniczną w rundzie trzeciej, ale w walce półfinałowej musiała uznać wyższość Amelii Cymerman (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Wilkowice) – późniejszej triumfatorki w kategorii wagowej do 65 kg.
Ostatni medal dla klubu X Fight Piaseczno w Jarosławiu przypadł w udziale Mariuszowi Niziołkowi. Po pokonaniu Janusza Zielaka (KS POLONIA 1912 Leszno) i Marcina Chudka (Beskid Dragon Bielsko-Biała) nasz zawodnik (i jednocześnie trener) prowadził z doświadczonym Piotrem Wypchałem (Krakowska Akademia Taekwon-do) w finale, ale niestety w drugiej rundzie doznał kontuzji rozcięcia łuku brwiowego i musiał wycofać się z dalszej walki. Srebro kosztem złota oddane przeciwnikowi na 30 sekund przed końcem pojedynku z pewnością boli, ale taki właśnie jest sport.

Grzegorz Tylec

Medaliści KS X Fight Piaseczno w Jarosławiu:

Juniorzy:
Daria Niciporuk, kat.wag. -60kg Mistrzyni Polski
Sebastian Jędraś, kat.wag. -84kg Mistrz Polski
Seniorzy:
Mikołaj Dąbrowski, kat.wag. -79kg Mistrz Polski i Najlepszy zawodnik turnieju
Oliwia Ściągaj kat.wag. -65kg III m-ce (medal brązowy)
Patryk Glinka kat.wag.-69 kg. III m-ce (brązowy medal)
Weterani:
Mariusz Niziołek -94kg II m-ce (v-ce Mistrz Polski)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię