Sześciu pijanych kierowców. Rekordzista miał 4,5 promila!!!

0

POWIAT W miniony weekend policja zatrzymała aż 6 nietrzeźwych kierowców. W czterech przypadkach byli oni sprawcami kolizji. Niechlubny rekord pobił 38-letni kierowca fiata, który uderzył w przydrożny słup energetyczny. Badanie wykazało, że miła aż 4,5 promila

Policjanci wzmocnili działania mające na celu wykluczenie z ruchu drogowego osób decydujących się na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Pijana kobieta, kierowcy z trzema promilami

W Piątek przed godziną 18 w Górze Kalwarii kobieta kierująca volvo najprawdopodobniej nie zapanowała nad prowadzonym pojazdem i wjechała forda, który stał prawidłowo zaparkowany przy ulicy Wierzbowej. U kierującej stwierdzono ponad promil alkoholu.
W sobotę po godz. 15 na ulicy Sękocińskiej w kierowcę volvo uderzyło audi wyjeżdżające z parkingu. Za jego kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Piaseczna. W organizmie miał niemal 3 promile. Zaledwie kilka godzin później policjanci z Lesznowoli w Podolszynie zatrzymali 28- letniego kierowcę audi mającego w swoim organizmie również niemal 3 promile alkoholu.

„Rekord” padł w niedzielę

Natomiast w niedzielę tuż po północy na jednym ze skrzyżowań kierowca volvo nie zapanował nad samochodem i całym impetem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Policjanci z wydziału ruchu drogowego stwierdzili, że 45- letni kierowca ma prawie 2 promile. Kolejną zatrzymaną osobą okazał się 45-latek, który wsiadł do nieswojego samochodu i odjechał. Podróż nie trwała jednak długo, ponieważ wjechał w pole na którym ugrzęzł już na dobre. Policjanci osadzili go w policyjnej celi. Miał prawie 3 promile. Po wytrzeźwieniu odpowie on także za przywłaszczenie fiata.
Szóstym zatrzymanym okazał się 38-letni kierowca fiata, który zjechał z drogi w Słomczynie i uderzył przydrożny słup energetyczny. Czwarty sprawca kolizji był też niechlubnym rekordzistą. Wykonane w szpitalu badanie wykazało, że w chwili zdarzenia drogowego miał 4,5 promila alkoholu w organizmie.

Nie tolerujcie jazdy po alkoholu!

Policjanci ponownie apelują nie tylko do kierowców, ale do wszystkich innych osób, by nigdy nie tolerowali i nie pozwalali na prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. Czyniąc to narażasz życie i zdrowie nie tylko swoje, ale wielu innych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię