Szkoła dla młodych pacjentów Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Konstancinie-Jeziornie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Przy Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Rehabilitacyjnego w Konstancinie-Jeziornie rozpoczął działalność Zespół Szkół Specjalnych. Od 1 września 2019 roku młodzi pacjenci oddziału mają więc zapewnioną pełną opiekę nie tylko medyczną, ale i edukacyjną.

Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Rehabilitacyjnego w Konstancinie-Jeziornie działa od sierpnia 2018 roku. W ramach środków pochodzących z NFZ udzielane są tu świadczenia z zakresu opieki psychiatrycznej, w tym diagnostyki, leczenia oraz rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi, a także działań edukacyjno-konsultacyjnych dla rodzin. Młodzi pacjenci w wieku 14-18 lat objęci są profesjonalną opieką lekarzy psychiatrów dzieci i młodzieży, psychoterapeutów oraz psychologów, a także opieką pielęgniarską.
Mimo kompleksowego leczenia w komfortowo przystosowanych do tego pomieszczeniach, jakie zapewnia nowoczesny Szpital Rehabilitacyjny w Konstancinie-Jeziornie, dotychczasowym problemem placówki był brak dostępu do edukacji. Przebywający na oddziale pacjenci w wieku szkolnym często przerywali więc naukę nawet na kilkanaście tygodni.
Po wielomiesięcznych staraniach Spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, od 1 września przy oddziale działa już Zespół Szkół Specjalnych. Tym samym, młodym pacjentom w pełni zabezpieczono nie tylko profesjonalne leczenie psychiatryczne, ale także realizację obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki.
Uzdrowisko Konstancin-Zdrój SA, tworząc Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Rehabilitacyjnego w Konstancinie-Jeziornie, odpowiedziało na olbrzymie zapotrzebowanie na tego typu placówki w Polsce. Dodatkowo, w Szpitalu funkcjonuje Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, w ramach której realizowane są konsultacje psychiatryczne i psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Ponadto Spółka prowadzi także działania zmierzające do uzyskania z NFZ finansowania ww. Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Oddziału Dziennego Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię