SZKOŁA RODZENIA Centrum Medycznego CMP – ONLINE OKAZAŁA SIĘ STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ!

0

PIASECZNO Szkoła Rodzenia CMP w wersji online funkcjonuje od momentu ogłoszenia stanu pandemii. Centrum Medyczne CMP zdecydowało się na jej otwarcie kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłych Mam i ich Maluszków

Dlaczego szkoła w wersji online?

Szkoła Rodzenia CMP w wersji online funkcjonuje od momentu ogłoszenia stanu pandemii. Centrum Medyczne CMP zdecydowało się na jej otwarcie kierując się troską o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłych Mam i ich Maluszków. „Nie chcieliśmy pozwolić na to, aby Kobiety martwiły się, że przez pandemię zostaną bez opieki, wsparcia, bez pomocy położnej. To powody, dla których Szkoła Rodzenia CMP przyszła do domów naszych przyszłych Mam! A one mogą sobie usiąść wygodnie na kanapie, z kubkiem ciepłej herbaty w dłoni i spokojnie skupić się na dobrze wyselekcjonowanej, uporządkowanej wiedzy.” – mówi Koordynatorka Szkoły Rodzenia, Katarzyna Dawidziuk.

Obecnie niewiele jest dostępnych kursów stacjonarnych, ponieważ coraz więcej osób obawia się zakażeń. Kurs online może być dla nich świetna alternatywą. W tych niepewnych czasach warto mieć bezpieczną przystań, do której można powracać… Wiele osób unikało świata online, ceniliśmy sobie spotkania na żywo, jednak szybko przekonaliśmy się do załatwiania spraw w wirtualnej rzeczywistości. Zauważyliśmy wygodę, która się z tym wiąże, bowiem praktycznie wiele rzeczy możemy zrobić nie wychodząc z domu.

Kurs online wiąże się z wieloma korzyściami dla Pacjentek!

Przede wszystkim to wielka oszczędność czasu! Nie traci się go na dojazdy! Przyszła Mama nie stoi w korku, nie szuka dogodnych połączeń komunikacji miejskiej. Ma więcej możliwości zadbania o siebie. Relaksująca maseczka, ulubiony serial, a może chwila z książką i kubkiem herbaty? Wszystko jest dozwolone!

Walorem jest z pewnością dowolność miejsca i stroju. Nawet wyjazd służbowy lub wakacje nie są przeszkodą do uczestnictwa w kursie.

Poza tym mamy pewność, że niczego się nie straci, nie dosłyszy czy nie zanotuje. Przejrzyste moduły informacji, umożliwiają szybkie odnalezienie tego, co jest potrzebne.

Na koniec – fantastyczna swoboda korzystania! Nie każda z przyszłych Mam dobrze czuje się w zmieniającym ciele. Wiele Pań doświadcza rozmaitych dolegliwości, nie zawsze czują się swobodnie w grupie osób, gdzie poruszane są prywatne kwestie. Zajęcia online zapewniają intymność i przestrzeń.

Co wyróżnia Szkołę Rodzenia CMP?

Rodzicielstwo napawa nas obawami. Ciąża, poród, opieka nad dzieckiem powodują lawinę pytań. Tylko dobrze uporządkowana, właściwie wyselekcjonowana wiedza daje nam szansę na rozwiązanie trudnych sytuacji i znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas kwestie. Warto skorzystać z pomocy tych, którzy łączą wiedzę z doświadczeniem, zarówno jako profesjonalista, jak i jako rodzic.

Zajęcia w Szkole Rodzenia CMP prowadzi jedna z fantastycznych położnych – Agnieszka Popławska Topor, której przygoda z „położnictwem” trwa ponad 20 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując na sali porodowej, oddziałach położniczych, noworodkowych. Swoją wiedzę aktualizuje stale uczestnicząc w licznych konferencjach zawodowych, szkoleniach oraz kursach. Ma pokłady cierpliwości!

Zapisz się już dziś, klikając w kod QR!

CMP promuje bezpłatną szkołę rodzenia.

Uczestnictwo w zajęciach Szkoły Rodzenia skutkuje korzyściami nie tylko położniczymi, ale również poporodowymi. Na zajęciach młodzi rodzice poznają zagadnienia związane z przebiegiem ciąży, porodem i pielęgnacją noworodka. Otrzymują bardzo praktyczną wiedzę jak sobie z tą nową rolą poradzić. Kobiety uczestniczące w zajęciach zostają zapoznane z niezastąpionymi technikami relaksacyjnymi i sposobami oddychania podczas porodu. A zatem zyskują ogrom niezbędnej wiedzy!

Dlatego bardzo ważne jest wsparcie dla szkół rodzenia, aby były bezpłatne i dostępne dla każdej kobiety! Wbrew opinii, nie jest to duży nakład finansowy i może zostać realizowany – w miarę posiadanych środków – na poziomie i przy udziale np. gminy.

Z bezpłatnej Szkoły Rodzenia w CMP mogą skorzystać mieszkanki gminy Piaseczno i okolic, które ukończyły 18 lat, mają pełną zdolność do czynności prawnych oraz wykupią pakiet ciąża/moduł ciąża w CMP lub złożą deklarację Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w ramach NFZ w dowolnym oddziale CMP, przy czym deklaracja musi być złożona co najmniej 3 (trzy) pełne miesiące kalendarzowe przed terminem planowanego zapisu.

Zapraszamy do zapisów! Zapisz się już dziś, klikając w kod QR!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię