Nowa szkoła z lekkim poślizgiem?

1

PIASECZNO Wykonawca Centrum Edukacyjno-Multimedialnego, które powstaje przy ulicy Jana Pawła II w Piasecznie – firma Polaqua – wystąpił do gminy o przedłużenie do 25 stycznia terminu zamknięcia inwestycji. Nie opóźni to oddania szkoły do użytku, co częściowo ma nastąpić w drugim semestrze nadchodzącego roku szkolnego


Przymiarki do jednej z największych w historii Piaseczna inwestycji trwały kilka lat. Jednak teraz budowa, podobno bez opóźnień, idzie już pełną parą. Budynek szkoły został zamknięty, trwają prace wykończeniowe. W tej chwili kładzione są elewacje i tynki. Pierwotnie szkoła miała zostać wybudowana do 21 listopada tego roku, jednak wykonawca wystąpił o przedłużenie tego terminu do stycznia. Dlaczego?

Chodzi o wprowadzenie zmian projektowych m.in. w zakresie stolarki okiennej i sufitów akustycznych, co jest podyktowane chęcią poprawy zarówno aspektów funkcjonalno-użytkowych, estetyki jak i bezpieczeństwa obiektu – wyjaśnia Anna Grzejszczyk z gminnego biura promocji.

– To duża inwestycja, dlatego to naturalne, że w jej trakcie cały czas pojawiają się większe lub mniejsze komplikacje, które na bieżąco musimy korygować – mówi wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. – Pragnę jednak podkreślić, że szkoła od początku miała być oddana po feriach 2019 roku i termin ten nie jest zagrożony.

Mimo że pełną parą szkoła zacznie działać dopiero od 1 września 2019 roku, już w od połowy lutego w budynku ma zacząć funkcjonować Przedszkole nr 5.
– Chcemy przenieść też do CEM-u oddziały SP nr 5, funkcjonujące w wynajmowanych lokalach przy ul. Orężnej. Są to trzy zerówki i osiem klas pierwszych – informuje wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. – Jednak ta decyzja wymaga wcześniejszych konsultacji z dyrekcją placówki i rodzicami.

TW

1 KOMENTARZ

  1. Kolejna szkoła z salą gimnastyczną. Dlaczego w tej gminie nie ma sali widowiskowej z prawdziwego zdarzenia? Miasto się rozrasta, a dalej takie zacofanie. Nie ma jednej porządnej, tylko non stop budują takie niediadomo co…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię